4

علی مطهری: لحظه خودکشی کاووس سیدامامی در فیلم مشخص نیست

  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
علی مطهری: لحظه خودکشی کاووس سیدامامی در فیلم مشخص نیست

علی مطهری، نایب رییس مجلس با اشاره به جلسه امروز برخی نمایندگان با کارشناسان اطلاعات سپاه درباره فوت کاووس سید امامی در زندان، توضیحات ارائه شده را کافی ندانست و گفت که مجلس منتظر تکمیل اطلاعات خود در این زمینه است.

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا افزود: در این جلسه فیلمی از داخل سلول آقای سید امامی نشان دادند. در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود هفت هشت دقیقه ایشان (سید امامی) مشغول اقداماتی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. در اینجا کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده در حالی که باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده. به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی شده و خودشان هم قبول دارند.

کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه و فعال محیط زیست

این نماینده مجلس گفت: توضیحاتی هم درباره فوت آقای سید امامی ارائه شد که به نظرم کافی نیست و نیاز است توضیحات بیشتری ارائه شود تا جوانب مختلف قضیه روشن شود.

نایب رییس مجلس با اشاره به اتهام وارده به سیدامامی در خصوص جاسوسی گفت: مبارزه با جاسوسی کار تخصصی وزارت اطلاعات است و بهتر است این دو نهاد [سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات] در کار یکدیگر دخالت نکنند.

مطهری افزود: تمام کسانی از نزدیک سیدامامی را می‌شناختند نظر مثبتی درباره شخصیت وی داشتند.

به دنبال ادعای خودکشی کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه و فعال محیط زیست در زندان اوین، ۴ انجمن علمی به حسن روحانی، رئیس جمهور نامه نوشتند و خواهان پیگیری و پاسخگوکردن نهادهای درگیر در این ماجرا شدند. آن‌ها همچنین از نگاه امنیتی به فعالیت‌های علمی و نهادهای آموزشی انتقاد کرده‌اند.

نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، امیرحسین خالقی، مراد طاهباز، طاهر قدیریان و سام رجبی از جمله فعالان محیط زیستی هستند که از دو هفته پیش در بازداشت به سر می‌برند. کاووس سیدامامی هم جزو بازداشت شدگان بوده که ادعا شده خودکشی کرده.

برچسب ها

دیدگاه