تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
4

فرمانده سپاه قدس «پایان داعش» را اعلام کرد

  • ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
فرمانده سپاه قدس «پایان داعش» را اعلام کرد

سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در پیامی به آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب پایان سیطره گروه داعش را اعلام کرد.

آقای سلیمانی در این نامه که امروز منتشر شده، نوشته است: «حقیر به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی در این میدان، با اتمام عملیات آزادسازی ابوکمال آخرین قلعه داعش با پایین کشیدن پرچم این گروه آمریکایی – صهیونیستی و برافراشتن پرچم سوریه، پایان سیطره این شجره خبیثه ملعونه را اعلام می کنم و به نمایندگی از کلیه فرماندهان و مجاهدین گمنام این صحنه و هزاران شهید و جانباز مدافع حرم ایرانی، عراقی، سوریه ای، لبنانی، افغانستانی و پاکستانی که برای دفاع از جان و نوامیس مسلمانان و مقدسات آنان جان خود را فدا کردند این پیروزی بسیار بزرگ و سرنوشت ساز را به حضرت عالی و ملت بزرگوار ایران اسلامی و ملت های مظلوم عراق و سوریه و دیگر مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.»

او همچنین از «نقش ارزشمند ملت و دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی خصوصاً ریاست جمهوری اسلامی، مجلس، وزارت دفاع و سازمان های نظامی و انتظامی و امنیتی» نیز تشکر کرده.

در پی انتشار این نامه، حسن روحانی رئیس جمهوری گفت: «از همه رزمندگان اسلام، دیپلمات های کشور، دولت ، ملت ،رهبری انقلاب، نیروهای مسلح ایران، عراق و سوریه به خاطر پایان گروهی که جز شر ، نکبت و ویرانی چیزی به همراه نداشت، تشکر می کنم؛ گروهک تروریستی که توسط قدرتهای بزرگ و کشورهای مرتجع منطقه ایجاد و ارتزاق شد.»

از سوی دیگر سایت المیادین درباره نقش قاسم سلیمانی در آزادی البوکمال نوشته است که علت انتقال سردار سلیمانی به اتاق عملیات البوکمال، شکست رهبری آمریکا بوده است. المیادین نوشته است که برای جلوگیری از ورود نیروهای مورد حمایت آمریکا، آزادی شهر زودتر از وقوع آن اعلام شد.

همچنین به گزارش یورو نیوز، مقامات ایرانی در حالی از پایان داعش سخن می گویند که مشخص نیست چنین ادعایی تا چه اندازه واقعیت داشته باشد. با اینکه داعش دیگر شهر مهمی را در عراق و سوریه در دست ندارد با این حال تحولات روزها و هفته های آینده نشان خواهد دارد که ارزیابی ایران از پایان داعش تا چه اندازه واقع بینانه است.

برچسب ها