1

کرونا در فارس؛ بیش از ۴۹۶ هزار مبتلا و ۷۲۰۲ جان‌باخته

  • ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۸:۰۲
کرونا در فارس؛ بیش از ۴۹۶ هزار مبتلا و ۷۲۰۲ جان‌باخته

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۹۶ هزار و ۲۴۲ بیمار کووید۱۹ در فارس شناسایی شده است.  

دکتر سید روح‌الله حسینی سه‌شنبه دوم آذر به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۳۳ هزار و ۱۷۰ تست کرونا تهیه و منجر به شناسایی ۴۳۸ هزار و ۵۱۲ بیمار مثبت قطعی شده است، از بهبودی ۴۸۴ هزار و ۲۱۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

حسینی با بیان اینکه ۱۲۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: هم اکنون هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او با اعلام جان باختن ۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت هزار و ۲۰۲ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۷۳ دُز رسیده است، اعلام کرد: با تلاش مدافعان سلامت حوزه بهداشت در شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکنون سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۸۴۰ دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۵۷ هزار و ۵۳۳ دُز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است.

حسینی با اشاره به بازگشایی مدارسی که شرایط لازم را بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی را دارند، از خانواده‌ها خواست به کودکان و نوجوانان یادآوری کنند، در مدت حضور در کلاس از ماسک استفاده کنند و از برداشتن ماسک خودداری کنند، زیرا استفاده از ماسک علاوه بر کروناویروس، از ابتلا به سایر ویروس‌های تنفسی مانند آنفولانزا، نیز جلوگیری می‌کند.

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز با تاکید به اهمیت موضوع آموزش، اظهار امیدواری کرد با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس، سلامت دانش آموزان نیز حفظ شود.

برچسب ها

دیدگاه