3

خیز آرام کرونا در فارس؛ قرمز شدن یک شهرستان

  • ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۰۴
خیز آرام کرونا در فارس؛ قرمز شدن یک شهرستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، از قرمز شدن دوباره وضعیت شیوع این بیماری در شهرستان استهبان، همسایه دیوار به دیوار شهرستان شیراز، خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی شنبه ۲۴ مهرماه ضمن تبریک به مناسبت سالروز آغاز امامت و ولایت ولی عصر(عج)، به خبرنگاران گفت: برابر آخرین آمارها، یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه و به شناسایی ۴۱۶ هزار و ۱۶۹بیمار مثبت قطعی انجامیده است.

همتی با بیان اینکه طی مدت اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۳ هزار و ۴۵۱ مورد تست سریع در فارس انجام و ۴۶ هزار و ۳۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است، گفت: در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۲ هزار و ۴۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در فارس شناسایی شده است.

بستری شدن ۲۵۶ بیمار و مرگ ۱۰ نفر طی ۲۴ ساعت در فارس

او  با اشاره به بستری ۲۵۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۸۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۸بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته خبر داد و گفت: با افزوده شدن موارد جدید، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در فارس، به ۶ هزار و ۸۲۶ نفر رسید.

همتی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها نیز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۴۴۷ هزار و ۷۵۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون ۷۹۱ هزار و ۸۸۴ دُز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۵۶ دُز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان تزریق شده است، از افزایش مجموع تعداد دُزهای تزریق شده واکسن کرونا در فارس به چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۷۴۰ دُز خبر داد.

اعلام آخرین رنگ بندی کرونایی در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این گزارش با بیان آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان فارس بر اساس اعلام وزارت بهداشت گفت: هم اکنون یک شهرستان از استان فارس در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همتی وضعیت کنونی را شکننده و ناپایدار اعلام کرد و توضیح داد: شهرستان استهبان هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد و این شرایط ممکن است دیگر شهرستان های استان را نیز درگیر کند.

این مقام مسئول با این تاکید که با شرایط پیش رو، باید مردم شیوه نامه های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند، از تمامی افرادی که تا کنون برای دریافت واکسن، به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند خواست تا هرچه سریع تر در راستای ایمن سازی جامعه و سلامتی خود و عزیزانشان به این مراکز مراجعه کنند.

برچسب ها

دیدگاه