1

۱۰۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

  • ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
۱۰۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۹۴۱ هزار و ۸۹۶ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۹ هزار و ۶۳۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۰۸ هزار و ۹۴۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد شانزده هزار و ۷۱۴ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۶ هزار و ۳۴۶ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۶۱ هزار و ۳۳۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام جان باختن هشت هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۷۳۰ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۳۴ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۳۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، ادامه داد: در آستانه یک رویداد ملی ارزشمند قرار داریم که نقش سازنده‌ای را برای روز‌های آینده ما و فرزندانمان ایفا می‌کند.

برچسب ها

دیدگاه