تاریخ : شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۴۰۰ 3 ذو القعدة 1442 Saturday, 12 June , 2021
3

کرونا در فارس؛ ۳۱۶۹۰ مبتلا، ۴۷۶ جان‌باخته

  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
کرونا در فارس؛ ۳۱۶۹۰ مبتلا، ۴۷۶ جان‌باخته

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۲۱۲ هزار نفر از مردم استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۳۱ هزار و ۶۹۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است. او مجموع موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون را ۴۷۶ نفر اعلام کرد.

عبدالرسول همتی افزود: ۱۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت سفید قرار دارند.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، هم اکنون ۹۳۵ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۲۷ هزار و ۴۲۶ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی ۴۷۶ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را ۲۱۸ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۶ مورد مرودشت، ۲۱ مورد کازرون، ۱۲ مورد داراب، ۹ مورد آباده، ۸ مورد قیروکارزین، ۶ مورد اقلید، کوار، لامرد، ممسنی و پاسارگاد هر کدام ۵ مورد، زرین دشت، خرم بید استهیان و زرقان هر کدام ۴ مورد، سپیدان و ارسنجان هر کدام سه مورد، مُهر و فیروزآباد هر کدام دو نفر، کوه چنار، رستم، نی ریز، خرامه، سروستان و بیضا هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه اساتید اپیدمیولوژی دانشگاه بر این عقیده اند که استفاده حداکثری مردم از ماسک موجب ۶۰ درصد از موارد بستری و ۷۰ درصد از موارد فوت کاهش پیدا می‌کند، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد.

همتی با بیان اینکه فارس همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، یادآور شد: خوشبختانه با رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم آمار رو به کاهش است، اما آمار مرگ و میر در استان کاهش چندانی نداشته که با همدلی و همکاری مردم شاهد تغییر این آمار خواهیم بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد: با استفاده از ماسک به عنوان یک توصیه مهم و ساده از سوی مردم، سلامتی را به خود، خانواده و جامعه هدیه دهیم.

برچسب ها