تاریخ : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021
5

رکورد تازه کرونا در فارس با مرگ ۱۹ نفر در یک شبانه روز

  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
رکورد تازه کرونا در فارس با مرگ ۱۹ نفر در یک شبانه روز

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش آمار رسمی کل مبتلایان کرونا در این استان به بیش از ۳۱ هزار نفر و شمار جان‌باختگان یک روز گذشته به ۱۹ تن خبر داد. از زمان شیوع کرونا برای اولین بار است که آمار مرگ ناشی از این بیماری در فارس به ۱۹ نفر در یک شبانه‌روز می‌رسد.

همتی با اشاره به بررسی بیش از ۲۱۰ هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری، افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۳۱ هزار و ۱۴۷ بیمار به اثبات رسیده است.

او با ابراز نگرانی از جان باختن ۱۹ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ در فارس تا امروز به ۴۶۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: تاکنون ۲۶ هزار و ۸۲۶ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی گفت: امروز و بر اساس آخرین آمارها، هزار و ۵۷ بیمار در بیمارستان‌هایی که به کووید۱۹ اختصاص یافته است بستری هستند و علاوه بر آن ۱۱۲ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استان فارس همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، ادامه داد: با اعمال محدودیت‌ها و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تاثیرگذاری بر روی کاهش موارد ابتلا آغاز شده است.

همتی با تبیین دوباره نقش استفاده حداکثری از ماسک در کاهش ۶۰ درصدی موارد ابتلا و کاهش ۷۰ درصدی موارد مرگ و میر، گفت: از عموم مردم می‌خواهیم این همکاری را ادامه دهند و افرادی که تاکنون موفق به رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی نشده اند، با حساسیت و دقت بیشتر مشارکت بیشتری با مدافعان سلامت داشته باشند تا در روز‌های آینده شاهد کاهش موارد بستری و مرگ در بیمارستان‌ها باشیم.

برچسب ها