9

شهردار شیراز: مخالف آغاز به کار حمل‌ونقل عمومی هستیم

  • 25 فروردین 1399 - 17:28
شهردار شیراز: مخالف آغاز به کار حمل‌ونقل عمومی هستیم

شهردار شیراز در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو صدا و سیما در خصوص پروتکل جدید حمل و نقل درون شهری در شرایطی که هنوز اپیدمی کرونا ادامه دارد، گفت: با توجه به اینکه شیراز در مراحل صعودی منحنی ابتلا ویروس کرونا قرار دارد، هر تصمیمی مبنی بر بازگشایی حمل و نقل عمومی به سلامت شهروندان آسیب جدی وارد می‌کند و در این شرایط موافق راه اندازی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری نیستم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این میزگرد تلویزیونی که با حضور شهرداران مشهد و اصفهان و معاون وزیر کشور برگزار شد، تاکید کرد: حمل و نقل عمومی با ۲۶.۵ درصد مهمترین عامل انتشار ویروس کرونا است و باید سلامت مردم را به هر موضوع دیگری ارجحیت داد.

وی با بیان اینکه برای حفظ سلامت شهروندان باید تقاضا برای سفرهای درون شهری را کاهش داد، اضافه کرد: کاهش تقاضای سفر با اتوبوس و مترو مستلزم سیاست گذاری عمومی کشور در حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد همچون کارگران است که این موضوع در حیطه وظایف مجموعه مدیریت شهری نیست.

شهردار شیراز ضمن تشریح چگونگی تعطیل کردن مترو و اتوبوس گفت: از دهم اسفندماه سال گذشته شروع به کاهش سر فاصله های مترو کردیم و ۲۱ اسفند ماه متروی شیراز تعطیل شد. همچنین به صورت پلکانی تعداد ناوگان اتوبوسرانی را کاهش دادیم و در ۲۲ اسفند ماه به طور کامل خدمات رسانی اتوبوس ها و مینی بوس های شهری تعطیل شد و در حال حاضر نیز اتوبوس و مترو کماکان تعطیل است.

مهندس اسکندرپور با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در فارس و شیراز افزود: تا پیش از ۲۵ اسفندماه، شیراز در بین کلانشهرهای کشور کمترین میزان شیوع ویروس کرونا را داشت که این مهم نتیجه هماهنگی مدیریت شهری، مدیریت درمان و مدیریت ارشد استان و سایر دستگاه ها و به خصوص همراهی و هماهنگی مردم بود.

آمار مبتلایان به کرونا در فارس از دو هزار نفر فراتر رفته و ۵۵ نفر را نیز به کام مرگ کشانده.

برچسب ها

دیدگاه