8

امسال به ۱۵۳ روستای فارس گازکشی می‌شود

  • 17 اردیبهشت 1399 - 9:33
امسال به ۱۵۳ روستای فارس گازکشی می‌شود

مدیرعامل گاز استان فارس از برنامه ریزی برای گازرسانی به ۱۵۳ روستای این استان در سال جاری خبر داد و بیان داشت : با توجه به تاکیدات بر رونق و جهش تولید و ضرورت اطمینان بخشی در حوزه تامین انرژی پایدار در همه جغرافیای استان، تلاش‌ها برای توسعه شبکه و متصل نمودن ۱۵۳ روستا به گاز طبیعی در سال جاری متمرکز شده است.

غلامعباس حسینی روز چهارشنبه با اشاره به اینکه با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته طرح‌های گازرسانی به ۲۹۳ روستا در استان به بهره برداری رسید افزود: امسال نیز با طراحی و تامین منابع مالی و کالا، عملیات گازرسانی به ۱۵۳ روستا در برنامه کاری قرار گرفته و  زمینه ساز تحول و توسعه پایدار در مناطق فاقد گازرسانی خواهد شد. 

وی تصریح کرد: تا کنون با اجرای بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی روستایی و نصب بیش از ۲۵۸ هزار علمک گاز روستایی ۲ هزار و ۵۶  روستای استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند و ضریب بهره‌مندی جامعه روستای استان به ۸۶.۵ درصد رسیده است. 

مدیرعامل گاز استان فارس با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاها در راستای اجرای سیاست‌های مسیٔولیت اجتماعی دولت انجام می‌گیرد ادامه داد: با تکمیل پروژه های گازرسانی به این ۱۵۳ روستا ضمن ایجاد اشتغال و حفظ محیط زیست در این مناطق سطح رفاه مردم در حوزه تامین سوخت نیز ارتقا می یابد.

برچسب ها

دیدگاه