9

شرایط و نحوه ثبت‌نام وام یک میلیون تومانی

  • 27 فروردین 1399 - 13:31
شرایط و نحوه ثبت‌نام وام یک میلیون تومانی

جزییات پرداخت وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، از ساعت ۲۲ امشب (چهارشنبه) پیامکی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سرشماره v.refah برای تمامی سرپرستان خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند، ارسال می‌شود که این افراد در صورت تمایل برای دریافت تسهیلات باید از طریق همان خط تلفن همراه، کد ملی خود را در پاسخ به این پیامک ارسال کنند.

اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی حمایتی کرونا ۳۵ هزار تومان است که ماهانه و تا سه سال از حساب یارانه سرپرستان خانوارهای یارانه‌بگیر کسر می‌شود و این افراد برای ثبت‌نام وام باید کدملی خود را در پاسخ به پیامک وزارت رفاه، ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پس از آن که به دلیل جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در کشور، بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی ممنوع شد، دولت برنامه‌ای برای حمایت از افراد کم بضاعت در این شرایط تدارک دید و بر همین اساس، این تسهیلات با کارمزد چهار درصد و با اقساط ۳۰ ماهه به سرپرست خانوارهای یارانه‌بگیر پرداخت می‌شود.

البته بر اساس اعلام رئیس‌کل بانک مرکزی، این وام برای چهار میلیون خانوار کم درآمد، بر اساس تعداد اعضای خانوار آن‌ها، یک تا دومیلیون تومان خواهد بود.

به این ترتیب، سرپرستان خانواری که قصد دریافت این وام یک میلیون تومانی را دارند، از ساعت ۲۲ امشب باید منتظر دریافت پیامک و ارسال کد ملی خود به این شماره باشند.

ارسال کدملی سرپرست خانوار در پاسخ به پیامک وزارت تعاون به منزله ارائه وکالت بلاعزل به سازمان هدفمندسازی یارانه‌هاست که بازپرداخت تسهیلات را ماهانه از محل یارانه نقدی افراد به نظام بانکی پرداخت می‌کند و این وکالت در حکم سند رسمی است و قابل اعتراض و ابطال در محاکم قضایی نیست.

طبق آنچه اعلام شده این مبلغ وام اوایل اردیبهشت به حساب متقضیان واریز خواهد شد.

دیدگاه