7

جشن‌های روز کارگر به ارائه آمار ختم نشود

  • 11 اردیبهشت 1398 - 20:15

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که نباید جشن‌های روز کارگر تنها به ارائه آمار ختم شود.

علیرضا محجوب عصر چهارشنبه ١١ اردیبهشت در گردهمایی بزرگ کارگران استان که به مناسبت روز ملی کارگر در شیراز برگزار شد، گفت: اگر چه امروز روز جشن است اما… تنها به ارائه آمار بسنده نشود. مسئولین دولتی اگر در این گونه جلسات از کارگران سخن می‌گویند، تنها گزارش عملکرد ندهند بلکه به همسان‌سازی حقوق، دستمزد پایین، حقوق بازنشستگان، قراردادهای کارگران هم توجه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: طی مدت اخیر با تصویب هزار و ٢٧٠ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات بانکی، ١۴ هزار و ٢٠٠ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

سهراب مختاری با تصریح بر این که حفظ فرصت‌های شغلی موجود برای ما اولویت است، افزود: ٧٨٩ هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در فارس فعال است.

وی ادامه داد: ۶٠ درصد درخواست‌های سخت و زیان‌آور به تأیید رسیده و ما تلاش کردیم انعطاف بیشتری در این باره به خرج دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان این که در سال گذشته بالغ بر ۶ هزار درخواست برای مشمول شدن مشاغل سخت و زیان‌آور داشتیم، گفت: یکهزار و ٨٧٨ کمیته حفاظت فنی راه‌اندازی شده که در کنار بازرسین کار قرار گرفتند و با انجام این مهم و شاهد کاهش ٢٨ درصدی حوادث ناشی از کار بودیم.

مختاری خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در کنار حفظ امنیت کارگر، حفظ سرمایه کارفرما هم مد نظر داشته باشیم.

وی با بیان این که طی سال‌های گذشته در راستای صیانت از نیروی کار قراردادهای سفیدامضا برای کارگران در شورای حل اختلاف را از جریان خارج کردیم، عنوان کرد: ۴۴ درصد پرونده‌های اختلافی کارگر و کارفرما به صلح و سازش منجر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس یادآور شد: در حال حاضر ٧٠ هزار واحد و بنگاه اقتصادی داریم که ۴٨٠ هزار نفر در آنها بیمه شده اصلی و با احتساب سایر بیمه شدگان تأمین اجتماعی و خانواده‌هایشان، دو میلیون و ١٠٠ هزار نفر یعنی معادل نیمی از جمعیت فارس بیمه شده‌اند.

برچسب ها

دیدگاه