تاریخ : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021
4

کنسرت کم‌سابقه یک گروه موسیقی غربی در تهران

  • ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۳۸
کنسرت کم‌سابقه یک گروه موسیقی غربی در تهران

در رویدادی کم‌سابقه در ایران، گروه موسیقی آلمانی شیلر دوشنبه شب ۲۰ آذر در تهران کنسرت برگزار کرد.

سایت رسمی گروه شیلر می‌گوید که این اولین بار است که یک گروه موسیقی الکترونیک غربی اجازه پیدا می‌کند در ایران کنسرت برگزار کند.

این گروه موسیقی الکترونیک چهار شب دیگر هم در تالار وزارت کشور تهران اجرا خواهد داشت. بلیت تمام اجراهای این گروه از قبل به صورت کامل فروخته شده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، کریستوفر فون دیلن، چهره اصلی گروه شیلر، بعد از ورود به تهران گفت که اعضای گروهش احساس خوبی دارند که در ایران کنسرت اجرا می‌کنند و بی‌صبرانه منتظر هستند که عکس‌العمل مردم را ببینند.

واکنش‌ها و تصاویر کاربران در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که استقبال خوبی از اجرای این گروه شده و بسیاری از حاضران در کنسرت از اجرای شیلر راضی بوده‌اند.

آقای فون دیلن گفته ده سال پیش که به ایران آمده فکر این را هم نمی‌کرده که بتواند در این کشور کنسرت برگزار کند.

سرپرست گروه شیلر می‌گوید که هوادارانش در فضای مجازی تقاضای زیادی برای برگزاری کنسرت او در ایران داشتند و اکنون بسیار خوشحال است که این خواسته‌ها محقق شده است.

اجرای کنسرت موسیقی به سبک غربی در ایران همواره با محدودیت‌هایی روبرو بوده است. این محدودیت‌ها در سال‌های اخیر در بعضی شهرها از جمله تهران و برای گروه‌های ایرانی کمتر شده است.

با این حال اجرای کنسرت موسیقی از هر نوع در ‌بعضی مناطق به ویژه شهرهای مذهبی مانند مشهد با محدودیت‌‎های بسیار شدیدی روبرو است.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ابراز امیدواری کرده‌اند که اجرای شیلر در تهران مقدمه‌ای برای حضور بیشتر گروه‌های موسیقی غربی در ایران باشد.

در سال‌های گذشته بارها از حضور خوانندگان و گروه‌های غربی در ایران صحبت شده بود، اما تقریبا هیچ یک از این موارد به اجرای کنسرت منتهی نشد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.