تاریخ : چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹ 7 جماد ثاني 1442 Wednesday, 20 January , 2021
4

سناتورهای دموکرات‌ خواستار تحقیق دربارۀ پیوند شرکت املاک ترامپ و ایران شدند

  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
سناتورهای دموکرات‌ خواستار تحقیق دربارۀ پیوند شرکت املاک ترامپ و ایران شدند

نمایندگان دموکرات سنای آمریکا خواستار تحقیق دربارۀ رابطۀ شرکت املاک ترامپ با شرکت های نفتی جمهوری آذربایجان و سپاه پاسداران ایران شدند.

به گزارش رادیو فرانسه، نمایندگان دموکرات سنای آمریکا در نامه ای به وزرای خزانه داری، دادگستری و همچنین مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف بی ای) نسبت به نقض قوانین ضدفساد آمریکا توسط رییس جمهوری این کشور، دونالد ترامپ، ابراز نگرانی کرده اند.

دونالد ترامپ در همکاری با “انار ممدوف”، فرزند وزیر پیشین حمل و نقل آذربایجان، ضیا ممدوف، و از متحدان نزدیک الهام علی اف، رییس جمهوری این کشور، احداث یک هتل در باکو را طراحی و آغاز کرده بود. هفته نامۀ آمریکایی “نیویورکر” در اوایل ماه مارس تحقیق جنجالی در این خصوص تحت عنوان “بدترین قراردادهای تجاری دونالد ترامپ” انجام داد. این نشریه ادعا کرده است که طرح هتل سازی ترامپ با سپاه پاسداران ایران نیز ارتباط داشته است.

سناتورهای آمریکایی در نامه شان تأکید کرده اند که فقدان نظارت باعث همکاری شرکت املاک ترامپ با فاسدترین گروه های نفتی جمهوری آذربایجان شده است. نمایندگان دموکرات سپس تصریح کرده اند : “اگر چه شرکت ترامپ از مشارکت در طرح احداث هتل در آذربایجان صرف نظر کرد، اما پرسش های جدی در مورد مسئولیت جزایی شرکت ترامپ همچنان به قوت خود باقی است.”

آلن گارتن، وکیل شرکت ترامپ، تأکید کرده است که این شرکت با فساد خانوادۀ ممدوف در آذربایجان ارتباطی ندارد. هفته نامۀ “نیویورکر” نوشته است که “ایوانکا ترامپ”، دختر رییس جمهوری آمریکا که امروز نیز مشاور نزدیک پدرش در کاخ سفید به شمار می رود، از آغاز این طرح را شخصاً دنبال و در سال ٢٠١۴ از محل ساختن هتل نیز دیدن کرده بود.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.