6

راهپیمایی زنان اسرائیلی و فلسطینی هوادار صلح در کرانه باختری

  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۴۱
راهپیمایی زنان اسرائیلی و فلسطینی هوادار صلح در کرانه باختری

صدها نفر از زنان فلسطینی و اسرائیلی هوادار صلح که یکی از نزدیکان خود را در مناقشه بین دو طرف از دست داده اند، روز جمعه ۱۰ مارس / ۲۰ اسفند در کرانه باختری راهپیمایی کردند.

به گزارش یورو نیوز، فعالان مدنی حاضر در این راهپیمایی یک دیوار دست ساخت را به نشانه چیرگی بر اختلاف بین اسرائیلی ها و فلسطینیان تخریب کردند. بر روی دست نوشته هایی که تظاهرکنندگان در دست داشتند شعارهایی بر ضد اشغالگری اسرائیل نوشته شده بود.

اخلاص الشاتیه، فعال مدافع صلح می گوید: «من دختری داغدیده هستیم. در سال ۲۰۰۴ میلادی پدرم در این مناقشه به دست یک شهرک نشین اسرائیلی کشته شد اما این امر مانع از این نشد که در راه صلح فعالیت کنم. می دانم که نفرت و حساسیت زیادی بین مسلمانان و اسرائیلی ها و یهودیان وجود دارد و این به تاریخ ما باز می گردد، اما می توانم بگویم که ما قادر خواهیم بود این سد را بشکنیم زیرا درد مشترکی داریم. نمی خواهم هیچ دختر اسرائیلی برای از دست دادن پدرش همانند من که اکنون از این مسئله رنج می برم غمگین باشد و به سوگ بنشیند.»

این راهپیمایی تحت تدابیر امنیتی اتخاذ شده توسط نیروهای امنیتی اسرائیل و توسط یک انجمن هوادار صلح که بیش از ۶۰۰ خانواده داغدیده اسرائیلی و فلسطینی را گردهم آورده است برگزار شد.

برچسب ها