0

ورود به منطقه شکار ممنوع کوه قلات و تنگ سرخ شیراز محدود شد

  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
ورود به منطقه شکار ممنوع کوه قلات و تنگ سرخ شیراز محدود شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شیراز اظهار داشت : به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و تقویت حفاظت از حیات وحش منطقه کوه قلات و تنگ سرخ شیراز ورود افراد به این منطقه با محدودیت همراه است و با نصب در ابتدای جاده ورودی به این منطقه آمد و شد افراد پایش می‌شود.

ابراهیم حیدری، رییس اداره حفاظت محیط زیست شیراز روز چهارشنبه گفت: در اجرای مصوبات جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس و تقویت نظارت بر منطقه شکار ممنوع منطقه کوه قلات و تنگ سرخ شیراز ، با همراهی اعضای شورا و دهیاری و جمعی از مردم طبیعت دوست روستاهای کودیان و قلات و همچنین اعضای انجمن سبز اندیشان کلات سرخ زاگرس پایش آمد و شدها در این منطقه انجام می‌گیرد.

حیدری ادامه داد : ضمن افزایش مراقبت در منطقه شکار ممنوع کوه قلات و تنگ سرخ و پایش میدانی وضعیت منطقه اقدام به نصب در ابتدای جاده ورودی به ارتفاعات منطقه به منظور کنترل ورود و خروج افراد و جلوگیری از تخریب محیط زیست و تقویت حفاظت از حیات وحش منطقه شده است.

به گفته برخی از ساکنان محلی ، جاده یاد شده سال‌ها قبل توسط افراد سودجو به منظور اکتشاف و برداشت مصالح معدنی در منطقه احداث شده بود که علاوه بر تخریب محیط زیست دسترسی شکارچیان و گردشگران غیر مسئول را به منطقه آسان کرده بود. 

منطقه شکار ممنوع قلات در جنوب غربی شیراز به مساحت ۱۲ هزار هکتار واقع شده است که آب و هوایی معتدل دارد و از  چشمه سارهای فراوانی برخوردار است و با قرار داشتن در مجرای هوای شیراز نقش مهمی در تلطیف هوای این کلانشهر دارد.

کوه قلات و تنگ سرخ شیراز با عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع شیراز تیرماه سال گذشته معرفی شدند ، پیوستن این مناطق به پهنه زیست محیطی استان فارس میزان حفاظت و مراقبت از آن را افزایش داد و امکان تصرف‌های غیر قانونی را در این پهنه‌ها کاست.

برچسب ها

دیدگاه