0

نوید افتتاح سه ایستگاه خط دو مترو شیراز تا پایان امسال

  • ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
نوید افتتاح سه ایستگاه خط دو مترو شیراز تا پایان امسال

شهردار شیراز در بازدید از روند اجرایی ایستگاه‌های خط دو مترو گفت: تا پایان امسال ایستگاه‌های قهرمانان واقع در میانرود، ایستگاه عادل آباد و ایستگاه امیرکبیر واقع در میدان بسیج از خط دو مترو را به بهره برداری می‌رسد.

حیدر اسکندرپور گفت: ایستگاه قهرمانان در میانرود، ایستگاه عادل آباد و ایستگاه امیرکبیر با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا هستند.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه امام حسین محل تلاقی خط یک و دو متروی شیراز است، افزود: تلاش داریم این ایستگاه را نیز تا پایان سال به بهره برداری برسانیم، اما اجرای این ایستگاه به علت وجود تاسیسات شهری و آب‌های سطحی دشوار است.

شهردار شیراز در بازدید از ایستگاه متروی استقلال گفت: این ایستگاه از نظر اجرایی یکی از سخت‌ترین ایستگاه‌های خط دو متروی شیراز است، چون در محدوده باسکول نادر محل تلاقی ترافیک شمال – جنوب با غرب شهر قرار گرفته و از این رو نمی‌توانستیم برای اجرای ایستگاه خیابان را مسدود و از سطح معبر استفاده کنیم.

وی با اشاره به حفر تونلی به طول ۲۵۰ متر برای دسترسی به نقطه اجرای ایستگاه متروی استقلال افزود: در محدوده باسکول نادر شاهد جریان زندگی و ترافیک در سطح خیابان هستیم و شهروندان و واحد‌های تجاری و مسکونی طبق روال قبل زندگی می‌کنند، اما در ۱۸ متر زیر زمین اقدامی بزرگ توسط مهندسین و مشاورین در جریان است.

شهردار شیراز با بیان اینکه اجرای طرح ایستگاه استقلال هزینه‌ای بالایی دارد، افزود: عرض ایستگاه استقلال ۲۴ متر و در مقایسه با ایستگاه‌های قبلی مترو که ۱۸ تا ۲۱ متر بوده، عرض بیشتری دارد و برای اجرای این عرض نیازمند حفاری بیشتری نیز بودیم که نشان دهنده سختی اجرای پروژه است.

اسکندرپور درخصوص امکان نشست زمین‌های مجاور ایستگاه استقلال گفت: این پروژه بسیار حساس است و در بالای معبر با دوربین‌های دقیق به طور دائم نشست‌های معبر اصلی سنجش می‌شود و با رصد روزانه تدابیر لازم را برای به سرانجام رسیدن پروژه انجام می‌دهیم.

وی گفت:در روز‌های آینده دو دستگاه حفار مکانیزه TBM از تونل ایستگاه آزادی در مجاورت پارک آزادی خارج می‌شود و به موازات آن در حال احداث ایستگاه‌ها هستیم.

برچسب ها

دیدگاه