تاریخ : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹ 2 جماد ثاني 1442 Friday, 15 January , 2021
2

نماینده مجلس: توسعه شهر صدرا بدون الحاق به شیراز ممکن نیست

  • ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
نماینده مجلس: توسعه شهر صدرا بدون الحاق به شیراز ممکن نیست

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و شهردار سابق شیراز گفت: به عنوان یک کارشناس متخصص در مسائل شهرسازی و مدیریت شهری معتقدم تا شهر جدید صدرا به شیراز ملحق نشود هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی‌دهد و توسعه صدرا محقق نخواهد شد.

علیرضا پاک‌فطرت، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آنچه هم که امروز به عنوان خدمات انجام شده در صدرا مطرح می‌شود در حقیقت مُسکّن‌های موقتی است که تاثیر چندانی در بهبود خدمات‌رسانی به ساکنان این شهر نخواهد داشت.

وی ادامه داد: قطعا اگر صدرا به شیراز ملحق شود شهروندان صدرا از خدمات بیشتر و بهتری در تمام زمینه‌ها از جمله حمل و نقل، موارد رفاهی و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز بیمارستان‌های خوبی در شهر صدرا احداث شده و یا در دست احداث است اما به دلیل نداشتن سیستم حمل و نقل قوی، سریع و آسان و مسیرهای دسترسی مناسب، این بیمارستان‌ها نمی‌توانند با تمام ظرفیت خود فعالیت و خدمات‌رسانی کنند.

پاک‌فطرت افزود: نمونه چنین اتفاقی در استان همجوار فارس یعنی اصفهان روی داد که در سال ۹۲ شهر خوراسگان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت به شهر اصفهان پیوست که به دنبال این اتفاق جمعیت شهر اصفهان از مرز ۲ میلیون نفر گذشت و امروز اصفهان به عنوان شهری با جمعیت بالای ۲ میلیون نفر شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: البته بحث کیفیت شهرها در جای خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما کمیت هم در جای خود دارای اهمیت است و در جذب اعتبارات و کمک‌ها هم از مرکز و هم در سطح بین‌المللی بسیار اثرگذار است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز تمام بار شهر صدرا از جهات مختلف از جمله حمل و نقل و بهداشت و درمان روی دوش شهر شیراز است اما عوارض، ارزش افزوده و مالیات آن در شهر صدرا و آن هم نه چندان مطلوب، هزینه می‌شود.

پاک‌فطرت اضافه کرد: به عنوان نماینده مردم شیراز این مساله را با جدیت دنبال خواهم کرد و از سایر نمایندگان تقاضا دارم که این مساله را دنبال کنند.

وی افزود: اینکه گفته شود خواستار تبدیل شهر صدرا به شهرستان و فرمانداری هستیم هیچ نفعی به حال شهر صدرا و شهروندان آن نخواهد داشت و این شهر باید به شیراز متصل و ملحق شود تا امکانات بهتر و بیشتری بتوان برای آن در نظر گرفت.

موضوع الحاق شهر جدید صدرا به شیراز که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز ایجاد شد در یکصد و پنجاه و سومین نشست شورای اسلامی شهر شیراز (۱۳ مهرماه جاری) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شهر جدید صدرا در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.