3

آمار مبتلایان به کرونا در فارس به نزدیک ۲۵ هزار نفر رسید

  • ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
آمار مبتلایان به کرونا در فارس به نزدیک ۲۵ هزار نفر رسید

علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، ۱۹۰ هزار و ۹۱ تست شناسایی و تشخیص این بیماری در آزمایشگاه‌های سراسر استان فارس انجام شده و تاکنون ۲۴ هزار و۷۹۶ نفر مبتلا به کروناویروس شناسایی شده اند.

اکبری افزود: در پی اقدامات درمانی مناسبی که در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌های استان انجام شده است، تاکنون ۲۰ هزار و ۳۹۲ نفر بهبود یافته و از ایزوله خانگی خارج یا از بیمارستان مرخص شده اند.

وی گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ارسالی از بیمارستان‌های سراسر استان فارس، در حال حاضر هزار و ۳۲ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌ها بستری شده اند که ۸۰ نفر از این افراد به دلیل وخامت شرایط بالینی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری و نیازمند ارایه خدمات ویژه هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵ نفر از هم استانی‌ها در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند و تعداد فوتی‌های فارس به عدد ۲۹۴ نفر افزایش یافته است.

اکبری از مردم استان خواست با رعایت فاصله فیزیکی، اقدامات جدی ایمنی را رعایت، از ماسک استفاده و از حضور در اجتماعات و دورهمی‌های خانوادگی خودداری کنند تا با مشارکت همگانی و تلاش مجموعه سلامت بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم.

برچسب ها