5

مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز: درخواست کرایه نقدی از مسافران «تخلف است»

  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز: درخواست کرایه نقدی از مسافران «تخلف است»

مسعود حسن‌شاهی، رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز تاکید کرد که در خواست کرایه نقدی از سوی رانندگان اتوبوس شهری تخلف محسوب می‌شود.

حسن‌شاهی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و ضمن حفظ رعایت سلامت شهروندان و رانندگان، گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر پرداخت کرایه نقدی در سیستم حمل و نقل عمومی حذف شد و بنا بر این شد که شهروندان از کارت شهروندی استفاده کنند.

او با اشاره به فعالیت ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس در سطح این کلانشهر، افزود: حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس تاریخ انقضاء کارتخوان‌ها یشان تمام شده است که مسئولیت رفع این مشکل به عهده بانک شهر است.

حسن‌شاهی با شاره به اینکه شهرداری شیراز گام‌های مثبتی در جهت سلامتی و رفاه شهروندان برداشته است، تاکید کرد که هیچ راننده‌ای حق دریافت پول نقدی از شهروندان را ندارد و کرایه مسافر رایگان است.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز افزود: طبق قول بانک شهر مشکلی که در سیستم دستگاه کارت خوان پیش آمده است، بزودی و ظرف دو تا ۳ روز آینده برطرف خواهد شد.

او با شاره به وجود ۲ هزار ایستگاه بین راهی، مجددا تاکید کرد که همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و درخواست و اصرار کرایه نقدی از سوی راننده، می‌توانند هرگونه تخلف رانندگان اتوبوس‌های شهری را به سامانه ۱۳۷ گزارش کنند و مطمئن باشند این گزارش تا حصول نتیجه و اطلاع آن به گزارش دهنده پیگیری خواهد شد.

حسن شاهی با بیان اینکه ۲ هزار راننده در ۲ شیفت کاری فعالیت میکند و عملی نیست که در هر اتوبوس بخواهیم یک نفر به عنوان ناظر گذاشته شود، از رانندگان خواست این مهم را رعایت کنند و تخلفی در این حوزه نداشته باشند.

او در پایان، گفت: همانطور که سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز در ایام تعطیلات کرونایی حقوق تمامی رانندگان را پرداخت کرد قطعا بر اساس تراکنش حقوق این چند روز نیز توسط بهره بردار پرداخت می‌شود و هیچ حقی از رانندگان تضییع نخواهد شد.

برچسب ها