5

کرونا در فارس؛ ۸۷ فوتی، ۳۷۹۲ مبتلا

  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
کرونا در فارس؛ ۸۷ فوتی، ۳۷۹۲ مبتلا

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۶ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

همتی گفت: از هزار و ۶۱۷ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان، ۵۶ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۷۹۲ نفر رسیده است.

وی اظهارداشت: از ۵۶ مورد جدید در استان، شیراز ۲۵ مورد؛ اقلید ۶ مورد؛ آباده ۴ مورد؛ ممسنی ۳ مورد؛ کازرون ۲ مورد؛ کوه چنار؛ کوار؛ پاسارگاد و زرقان هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۸۷ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادند.

همتی اظهارداشت: تاکنون سه هزار و ۳۰۲ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آوردند و بهبود یافتند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به تحلیل آماری مبتلایان و فوت شدگان و مقایسه این دو موضوع با یکدیگر بیان کرد: در جمعیت زیر ۱۰ سال در حالی که ۳ درصد ابتلا وجود داشت مورد فوت گزارش نشده است و در گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال ۷۱درصد ابتلا وجود داشت و ۲۰ درصد موارد فوت گزارش شده و گروه سنی ۵۰ سال به بالا ۲۶ درصد ابتلا بوده و ۸۰ درصد فوت گزارش شده است، نشان می‌دهد گروه سنی ۵۰ سال به بالا بیشتر در خطر مرگ هستند.

همتی از مردم خواست با رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد‌های غیرضرور، مراقب سلامتی خود، خانواده و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باشند.

برچسب ها