10

هشدار وزارت نیرو در خصوص احتمال وقوع سیل در هشت استان

  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
هشدار وزارت نیرو در خصوص احتمال وقوع سیل در هشت استان

وزارت نیرو هشدار داده که بر اثر بارندگی‌های پیش رو که از امروز یکشنبه ۲۴ بهمن آغاز می‌شود، خطر وقوع سیل هشت استان را تهدید می‌کند.

ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب شرکت مدیریت منابع آب ایران از «فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و گیلان» به عنوان هشت استانی نام برده که خطر سیل آن‌ها را تهدید می‌کند.

از روز دوشنبه ۲۵ بهمن تا جمعه ۲۹ بهمن این هفته بارش‌هایی به طور عمده بالای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیمتر در برخی از استان‌ها پیش‌بینی شده است.

با تصمیم ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب قرار شده که ستاد مدیریت بحران استان‌های اعلام شده به سرعت جلسات کمیته‌های مدیریت بحران را برگزار کنند و شرایط وقوع سیل را به حاشیه‌نشینان رودخانه‌ها و مجاری تخلیه سیلاب اطلاع‌رسانی کنند.

«رفع انسداد از گلوگاه‌های موضعی در مسیل‌ها و رودخانه‌ها، لایروبی مجاری شهری در جهت افزایش ظرفیت آبگذری مسیل‌های داخل شهر، ترمیم سیل بندها و مراقبت از تاسیسات و بویژه تاسیسات آبی در معرض سیلاب، خارج کردن ماشین آلات داخل بستر رودخانه‌ها و آمادگی به کار برای مقابله با سیلاب و ایجاد دیواره‌های حفاظتی توسط دستگاه‌های متولی در مناطق مسکونی سیل گیر که از نظر ارتفاعی پایین تر از تراز سطح زمین هستند» از دیگر برنامه‌هایی است که تصمیم گرفته شده ستاد مدیریت بحران استان‌ها انجام دهند.