4

تخلفات دارویی در استان فارس را به سامانه ۱۸۱۹ اطلاع دهید

  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
تخلفات دارویی در استان فارس را به سامانه ۱۸۱۹ اطلاع دهید

همزمان با بهار ۱۴۰۰، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از داروخانه های سطح شهر شیراز بازدید کرد و بیان داشت : شهروندان تخلفات دارویی را به سامانه ۱۸۱۹ گزارش دهند.

محمدرضا حیدری جانشین رییس ستاد سلامت نوروزی و معاون غذا و دارو در بازدید از داروخانه های شیراز، حضور مسوول فنی، مجوز تاسیس داروخانه،قیمت داروها و ملزومان پزشکی، اصالت دارو، ثبت نسخ الکترونیکی، کمبود های دارویی، تاریخ تولید و انقضاء داروها، کیفیت دارو، رعایت پروتکل های بهداشتی، داروهای بیماران خاص، داروها و مکمل های مجاز را  مورد بررسی قرار داد. 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر ضروریت حضور مسوول فنی در ساعات ارایه خدمات دارویی گفت: فعالیت داروخانه ها در زمان ارایه خدمات دارویی بدون حضور مسوول فنی، تخلف بوده و به کمیسیون ماده ۲۰ معرفی می شوند، همچنین در صورت گرانفروشی داروها در داروخانه ها به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده می شوند.

حیدری توصیه کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف در داروخانه های استان می توانند با سامانه ۱۸۱۹ مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه تماس بگیرند.

دکتر فرهاد شفیعی دبیر کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی امور بهداشتی درمانی دانشگاه در این بازدید گفت: در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات بر تمامی مراکزی که به هر نحوی در حوزه بهداشت و درمان فعالیت دارند، توسط بازرسان دانشگاه نظارت می شود و در صورت مشاهده تخلف، برخورد قانونی صورت می گیرد.

برچسب ها

دیدگاه