0

۱۵ اثر از هنرمندان فارس به جشنواره فجر صنایع‌دستی راه یافت

  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
۱۵ اثر از هنرمندان فارس به جشنواره فجر صنایع‌دستی راه یافت

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: ۱۵ اثر صنایع‌دستی هنرمندان این استان در پنجمین دوره جشنواره سراسری فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به نمایش در می‌آید.

روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، در گزارش روز یکشنبه خود به نقل از حیدر علی زاهدیان‌نژاد عنوان کرد: ۱۵ اثر فاخر صنایع‌دستی از دستبافته‌های عشایری و روستایی، خاتم شیراز، قلم‌زنی شیراز منبت آباده و چند اثر دیگر به پنجمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر راه یافته است.

او ادامه داد: آثار ارسالی به این جشنواره باید مبتنی بر شیوه‌های تولید صنایع‌دستی باشد و مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار، فاخر بودن اثر از نظر طراحی، کیفیت تولید و هویت است.

زاهدیان‌نژاد با اشاره به این‌که در سال ۹۸ نیز آثار فارس به مرحله نهایی جشنواره صنایع‌دستی فجر راه یافت، بیان کرد: سال گذشته، لوح سیمین چهارمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر به یک هنرمند جوان آباده‌ای اهدا شد و از ۲ نفر از پیشکسوتان هنرمند در رشته دستبافته‌های عشایری، تجلیل شد.

به گزارش ایرنا،آیین افتتاحیه پنجمین دوره جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی بیستم بهمن ۱۳۹۹ و مراسم اختتامیه آن دهم اسفندماه ۹۹ برگزار می‌شود.

برچسب ها

دیدگاه