0

کاهش تصادفات منجر به مصدومیت در شیراز

  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
کاهش تصادفات منجر به مصدومیت در شیراز

رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز از حضور موثر و موفق همیاران مهربان ترافیک در سطح خیابان و کاهش ۱۲ درصدی تصادفات جرحی نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

سرهنگ آرش حقیقت در جلسه آموزشی همیاران مهربان ترافیک که با حضور مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز برگزار شد، گفت: وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی نظم بخشی به بخش ترافیک است که در همین راستا نیروهای همیار مهربان ترافیک به نوعی همان وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی را انجام می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، او با اشاره به اقدامات خوب مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در شهر شیراز و حضور نیروهای همیاران مهربان ترافیک در تقاطع و نقاط حساس ترافیک و نقش آنان در گسترش فرهنگ ترافیک، افزود: سهم بزرگی از کاهش ترافیک و تصادفات در سطح شهر مرهون زحمات همیاران مهربان ترافیک است که امیدواریم این تلاش بیشتر و گسترده تر شود.

رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز با بیان اینکه خدمت همیاران مهربان ترافیک به شهروندان نوعی عبادت به شمار می‌رود، اظهار کرد: در راستای روانی ترافیک بهتر در معابر به پیشنهادات شما توجه ویژه داریم.

حقیقت همچنین با اشاره به اینکه برخی از معابر جوابگوی حجم ترافیک نیست و توقف یک خودرو باعث ترافیک و راه بندان در آن خیابان می‌شود، گفت: تذکر شما به رانندگانی که قانون را رعایت نمی کنند روانی ترافیک را به همراه دارد.

عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز: همیاران مهربان ترافیک با متخلفین قوانین رانندگی باید با زبان خوش برخورد کنند.

عبدالمحمد طاهری با تاکید بر اینکه همیاران مهربان ترافیک باید با متخلفین رانندگی با زبانی خوش صحبت کنند، عنوان کرد: اگر آموزش‌ها به صورت صحیح به شهروندان ارائه و در جامعه نهادینه شود در این صورت هر کس به وظیفه خود به درستی عمل می‌کند و کار مسوولین در چنین جامعه‌ای بسیار راحت خواهد بود.

او با بیان اینکه وجود ترافیک به هیچ عنوان برازنده شهر شیراز نیست، افزود: برای شهر شیراز که مملو از گردشگر است سیال نبودن ترافیک نشانه فقدان فرهنگ ترافیک در شهر است که باید نسبت به رفع این موضوع اقدام شود.

عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه تنش‌ها و درگیری‌ها نشانه عدم رعایت فرهنگ ترافیک توسط شهروندان است، اظهار کرد: در چنین جامعه‌ای باید با جدیت بر روی مسایل فرهنگی و ترافیکی با آموزش‌ها توجه داشت که سهم بزرگی در این آموزش و فرهنگسازی بر عهده همیاران مهربان ترافیکی است.

طاهری گفت: مردم شیراز دارای فرهنگی غنی و پیشینه‌ای پر افتخار هستند که باید به این فرهنگ و پیشینه احترام گذاشت و در برخورد با ناهنجاری‌های ترافیکی در کمال احترام برخورد کرد.

او با بیان اینکه بزرگان ما به رعایت آموزه‌های دینی توجه ویژه ای دارند، افزود: توجه به رعایت حق‌الناس در فرهنگ و رفتار ترافیکی ما نقش بزرگی را ایفا می‌کند بنابراین با رفتارهای صحیح ترافیکی باید نسبت به رعایت حق الناس توجه داشته باشیم.

عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری‌های ترافیکی با آموزش همیاران ترافیک کاهش و یا به طور کلی از بین رفته، اظهار کرد: با آموزش صحیح و فرهنگسازی به مرحله خود کنترلی در رعایت قوانین ترافیکی خواهیم رسید.

طاهری با بیان اینکه در طراحی‌های ترافیکی باید به نیاز شهروندان توجه کافی داشته باشیم، گفت: زمانی که معابر با دقت طراحی و با توجه به مسایل ترافیکی احداث شوند خطاهای ترافیکی نیز کاهش می یابد و شاهد رفتارهای صحیح ترافیکی خواهیم بود.

برچسب ها

دیدگاه