1

اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافتۀ کرونا در ایران شناسایی شد

  • ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافتۀ کرونا در ایران شناسایی شد

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه‌شنبه ۱۶ دی از کشف اولین مورد ابتلا به «ویروس جهش یافته کرونا» در کشور خبر داد.

با این وجود او از مردم خواست تا «وحشت نکنند زیرا اوضاع تحت کنترل است».

بنا بر گزارش ایرنا، آقای نمکی گفت: «قرار بود اولین مواردی که از هر نوعی از ویروس موتاسیون یافته انگلیسی در کشور کشف می‌شود، به مردم اعلام کنیم. متاسفانه اولین مورد کووید۱۹ موتاسیون یافته انگلیسی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود، بعد از مدتها رصد پیدا کردیم که در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری بود و تست کووید ۱۹ وی از نوع موتاسیون یافته تایید شد.»

او افزود: «خوشبختانه حال این بیمار خوب است. چون از روز نخست آگاه و هوشیار بود و با تست پی‌سی‌آر مثبت به ایران آمده بود و خود را ایزوله کرده بود، کسی از اطرافیان او به این ویروس مبتلا نشده است و با غربالگری که از نزدیکان این بیمار انجام شد، هیچ موردی از این ویروس در فرد دیگری در کشور پیدا نشد.»

او تاکید کرد: «به جز همین یک نفری که اعلام کردیم، هیچ مورد دیگری از فرد مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی تاکنون در کشور شناسایی نشده و حال این مریض هم خوب است و اگر هر مورد دیگری باشد، به سرعت به مردم و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی اعلام می کنیم.»

ایران در حال حاضر پانزدهمین کشور جهان با بیشترین شمار ابتلا به ویروس کرونا است. بنا بر اعلام وزارت بهداشت تا کنون بیش از ۱ میلیون و ۲۵۵ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر جان باخته‌اند.

برچسب ها

دیدگاه