4

تازه‌ترین آمار کرونا در فارس

  • ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
تازه‌ترین آمار کرونا در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از افزایش آمار نمونه گیری‌های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۵۰ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی، بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۶۱ هزار و ۴۲۸ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۶ هزار و ۶۴۰ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اشاره به بستری ۶۳۶ بیمار مثبت قطعی و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان، گفت: از این تعداد ۱۲۲ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به سه هزار و ۱۱ نفر در استان فارس افزایش یافته است.

همتی در مورد آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون اعلام کرد: در این ماه‌ها ۱۴۴۷ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۳۰ مورد مرودشت، ۱۰۸ مورد کازرون، ۷۴ مورد آباده، ۶۳ مورد داراب، ۴۷ مورد ممسنی، ۴۴ مورد کوار، ۴۲ مورد اقلید، ۳۹ مورد نی ریز، سپیدان و استهبان هرکدام ۳۸ مورد، ۳۵ مورد لامرد، ۳۲ مورد خرامه، ۳۱ مورد زرقان، فیروزآباد و خرمبید هرکدام ۲۸ مورد، ۲۶ مورد قیرو کارزین،۲۰ مورد پاسارگاد، زرین دشت، رستم و سروستان هرکدام ۱۹ مورد، ۱۸ مورد ارسنجان، ۱۷ مورد بوانات، ۱۳ مورد بیضا، ۱۰ مورد کوهچنار، ۹ مورد مهر، ۵ مورد فراشبند و بختگان و سرچهان نیز هرکدام یک مورد بوده است.

توصیه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به مردم، ضرورت تداوم استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی برای کاهش آمار‌های ابتلا به این بیماری در استان بود.

برچسب ها

دیدگاه