2

دستگیری برداشت‌کنندگان غیرمجاز از کارت‌های بانکی در فارس

  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
دستگیری برداشت‌کنندگان غیرمجاز از کارت‌های بانکی در فارس

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری ۲ نفر که با استفاده از دستگاه “اسکیمر” و کپی عابربانک، مبلغ ۴ میلیارد ریال از شهروندان به سرقت برده بودند، خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی با بیان اینکه کپی گرفتن از کارت بانکی افراد یکی از روش‌های برداشت غیرمجاز از حساب مردم است، گفت: متخلفان با استفاده از دستگاه “اسکیمر” اقدام به کپی کارت بانکی و برداشت غیرمجاز پول از حساب بانکی افراد می‌کنند.

به گزارش سایت پلیس فارس، سلیمانی با اشاره به مراجعه شماری از شهروندان به پلیس و طرح درخواست پیگیری برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌شان، گفت: پلیس فتا طی یک بازه زمانی کوتاه با ۵۰ پرونده شکایت در این خصوص مواجه بود که طی آن حدود ۴ میلیارد ریال به شکل غیرمجاز از حساب بانکی افراد برداشت شده بود.

سلیمانی گفت: ماموران با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که متهمان با حضور در کارگاه‌ها و ادارات خصوصی به عنوان کارگر ساده مدتی مشغول به کار می‌شدند و به بهانه‌های مختلف اقدام به گرفتن کپی از کارت بانکی همکاران خود می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در یکی از شهرستان‌های جنوبی فارس شده و پس از اخذ نیابت قضایی، هر ۲ متهم را طی یک عملیات، غافلگیر و دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل کردند.

سلیمانی گفت: متهمان با توجه به مستندات دقیق ماموران، چاره‌ای جزاعتراف نداشتند و در این رابطه به گرفتن کپی از ۱۰۰ کارت عابر بانک و برداشت ۴ میلیارد ریال وجه نقد از این طریق در شیراز اقرار کردند.

رئیس فتای فارس با اشاره به اینکه متهمان به مقام قضایی تحویل شده‌اند، به شهروندان توصیه کرد که هنگام پرداخت وجه و خرید کالا، شخصا نسبت به کشیدن کارت اقدام کرده و از افشای رمز خود پرهیز کنند.

سلیمانی گفت: شهروندان باید از فروشندگان و صاحبان دستگاه کارت خوان بخواهند که شخصا کارت کشیده و مبلغ و رمز را وارد کنند و در صورت مواجهه با مورد مشکوک، موضوع را ضمن تماس با مراکز پلیس، اطلاع رسانی کنند.

برچسب ها

دیدگاه