8

ابتلای ۱۰۰۳ زن حامله به کرونا در فارس

  • 12 آذر 1399 - 16:30
ابتلای ۱۰۰۳ زن حامله به کرونا در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید براینکه شرایط شیوع کرونا در اغلب نقاط فارس قرمز است، از ابتلای ۱۰۰۳ مادر باردار طی ۹ ماه گذشته به کرونا در فارس خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی چهارشنبه ۱۲ آذر در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون ۱۲ مادر باردار به دلیل شرایط وخیم جسمانی در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

وی با ابراز تاسف از اینکه بین فوت شدگان بیماری کرونا در فارس، سه مادر باردار بوده است، گفت: مادران باردار جزو گروه پرخطر محسوب می‌شوند و این گروه باید بیش از دیگران و با هدف حفظ سلامت خود و جنینشان، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساستر باشند.

همتی با تاکید براینکه حضور در دورهمی‌های خانوادگی، میهمانی‌ها و مراکز شلوغ و پر رفت و آمد جمعیتی، برای گروه‌های خطر، منجمله مادران باردار، بسیار خطرناک است، گفت: مادران باردار و اعضای خانواده کسانیکه باردار هستند باید نسبت به سلامت این گروه بسیار هوشیار بوده و با دقت و حساسیت عمل کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از مرگ ۳۶ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس خبر داد و گفت: با اضافه شدن موارد جدید، شمار فوت شدگان ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در استان فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۲۵۶۱ نفر رسیده است.

همتی با بیان اینکه ۱۲۵۲ نفر از قربانیان کرونا، مربوط به شهرستان شیراز بوده است، در خصوص آمار فوت شدگان سایر شهرستان‌های فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۲۰۲ مورد در مرودشت؛ ۸۱ مورد در کازرون؛ ۶۷ مورد در آباده؛ ۵۴ مورد در داراب؛ ۳۹ مورد در ممسنی؛ ۳۷ مورد در اقلید؛ ۳۴ مورد در کوار؛ ۳۲ مورد در لامرد؛ ۳۱ مورد در سپیدان؛ ۳۰ مورد در نی ریز؛ ۲۹ مورد در هرکدام از شهرستان‌های زرقان و خرامه، ۲۸ مورد در هر کدام از شهرستان‌های استهبان و خرم بید، ۲۴ مورد در قیروکارزین؛ ۱۹ مورد در فیروزآباد؛ ۱۷ مورد در رستم؛ ۱۶ مورد در هر یک از شهرستان‌های زرین دشت، پاسارگاد، ارسنجان و سروستان؛ ۱۳ مورد در بوانات؛ ۹ مورد در شهرستان‌های مهر و بیضا، ۶ مورد در کوه چنار؛ ۵ مورد در فراشبند و یک مورد در هرکدام از شهرستان‌های سرچهان و بختگان فوت براثر کرونا ثبت شده است.

همتی با اشاره به اینکه آمار تست‌های کرونای انجام شده در فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به بیش از ۵۰۱ هزار نمونه رسیده است، گفت: تعداد کل موارد مثبت قطعی از ابتدا تاکنون در فارس ۱۴۹ هزار و ۸۲ مورد بوده که ۱۳۷ هزار و ۶۴۵ مورد از این بیماران بهبود یافته‌اند.

همتی گفت: هم اکنون ۱۶۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند که ۳۱۷ نفر از آنان به دلیل وضعیت جسمانی وخیم، در بخش‌های آی سی یو، تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

برچسب ها

دیدگاه