تاریخ : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹ 13 جماد ثاني 1442 Tuesday, 26 January , 2021
2

پلمب ۱۹۰ واحد صنفی در شیراز

  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۱۷
پلمب ۱۹۰ واحد صنفی در شیراز

رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز گفت: طی بازرسی‌های انجام شده در ۶ روز از ۸۵ هزار واحد صنفی، ۱۹۰ واحد صنفی متخلف پلمب و به ۵ هزار واحد متخلف نیز تذکرات کتبی یا شفاهی داده شده است.

محمدرضا امیری، همراهی مردم در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در شهرستان شیراز، گفت: بیش از ۹۸ درصد از شهروندان شهرستان شیراز در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی همکاری و همراهی داشته‌اند.

به گزارش ایسنا فرمانداری شیراز، امیری همکاری اصناف در اجرای طرح فوق را خوب ارزیابی و بیان کرد: طبق آمارهای اعلامی، ۹۵ درصد از اصناف غیرضرور شیراز، فعالیت خود را تعطیل و با اجرای طرح همکاری کرده اند.

رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، متناسب با روند بیماری تنظیم و به سراسر کشور ابلاغ شده است بار دیگر یادآور شد: هدف اصلی این طرح کاهش تجمع و تردد و افزایش حداکثری رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

امیری با دعوت از مردم شیراز به پرهیز از تردد غیر ضرور برونشهری طی هفته آینده، تاکید کرد: برای خروج از شهر محدودیت زیادی اعمال نمی‌کنیم اما برای ورود به شهرستان در تمام ساعات شبانه روز، محدودیت‌ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

فرماندار شیراز همچنین بر تداوم منع تردد درونشهری شبانه از ساعت ٢١ تا ۴ صبح روز بعد برای همه‌ شهروندان به استثنای شاغلان مشاغل ضروری گروه یک تاکید کرد.

پایش تصویری تردد خودروها

 امیری در خصوص وضعیت تردد خودروهای دارای پلاک‌ غیربومی ساکنین شیراز، گفت: اساس نظارت در این طرح متکی بر پایش تصویری است و به همین دلیل دوربین‌ها خودروهای غیرمجاز را شناسایی و هر ۲۴ ساعت یکبار جریمه اعمال می‌شود که پس از پایان اجرای طرح، نحوه مراجعه برای معافیت از پرداخت جریمه، برای دارندگان مدارک و مستندات قابل قبول، اعلام و جرائم اصلاح خواهد شد.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با بیان اینکه مبنای اقدامات مصوبات ستاد ملی کروناست؛ خاطرنشان کرد که  کارت تردد به صورت انفرادی صادر نمی شود، اما لیست کارکنان مشاغل ضروری و لیست خودروهای آنها از سوی اداره مربوطه به فرمانداری ارسال شده و پس از تایید فرمانداری به پلیس راهور اعلام می‌شود.

امیری خاطرنشان کرد: مدت زمان اجرای این طرح الزاما دو هفته نیست و متناسب با وضعیت تغییر پیدا می‌کند اما متوقف نمی‌شود.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز  با اشاره به اینکه در موضوع شیوع بیماری کرونا، اعمال محدودیت‌ها مطالبه عامه جامعه است، تاکید کرد: اجازه فعالیت به هیچ واحدی برای برگزاری تجمعات و مراسم‌های عزاداری و عروسی نمی‌دهیم و در صورت اعلام گزارش، قاطعانه برخورد خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.