8

مرگ یک فعال محیط زیست بر اثر سوختگی در فارس

  • 15 تیر 1399 - 16:15
مرگ یک فعال محیط زیست بر اثر سوختگی در فارس

محمدجوادمختاری جوان ۳۱ ساله داوطلب مدافع طبیعت که برای فرونشاندن آتش سوزی به ارتفاعات منطقه فهلیان شهرستان ممسنی رفته بود دچار سوختگی شدید از نوع درجه ۲ حدود ۸۵ درصد گردید و شامگاه گذشته در یکی از بیمارستان‌های شیراز جان سپرد.

داریوش حیاتی ، دبیر انجمن حامیان طبیعت زاگرس به ایرنا گفت: مرحوم مختاری جوان داوطلب مدافع طبیعت بود و با از خودگذشتگی برای فرونشاندن آتش سوزی کوه‌های فهلیان در روستای پل فهلیان شهرستان ممسنی در حالیکه مشغول خاموش کردن آتش بود دچار سوختگی شد و شامگاه گذشته در بیمارستان سوختگی امیر المومنین شیراز جان به جان آفرین تسلیم کرد.

فرماندار شهرستان ممسنی نیز در این زمینه گفت: روز چهاردهم تیرماه با اعلام یک مورد سوختگی در پی فرونشاندن آتش در کوه های فهلیان و پل فهلیان آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل وقوع حادثه اعزام شد و جوان ۳۱ ساله به نام محمدجوادمختاری که داوطلب مدافع طبیعت بود و در پایش و فرونشاندن آتش سوزی همکاری داشت اما دچار سوختگی وسیع از نوع درجه ۲ شده بود را به بیمارستان ولیعصر ممسنی منتقل کردند.

داوود ایوبی افزود: باتوجه به وخامت حال عمومی مصدوم، تقاضای اعزام با بالگرد توسط بیمارستان گردید و در ساعت ۱۴:۳۴ توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ وی از نورآباد به بیمارستان سوختگی امیر المومنین شیراز اعزام شد.

فرماندار ممسنی در تشریح آخرین وضعیت آتش سوزی کوه های منطقه فهلیان هم گفت: با تلاش های صورت گرفته، بخش بزرگی از این آتش کنترل شده ولی برخی قسمت‌ها با حضور نیروهای مردمی و امدادی فرونشاندن آتش ادامه دارد.

وی یاد آورشد :برای دو نفر مظنون احتمالی آتش سوزی در منطقه فهلیان پرونده قضایی تشکیل شده است.

‍پیام تسلیت مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس

حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس نیز با ارسال پیامی ، آسمانی شدن محمدجواد مختاری جوان ۳۱ ساله داوطلب مدافع طبیعت که برای فرونشاندن آتش سوزی به ارتفاعات منطقه فهلیان شهرستان ممسنی رفته بود را تسلیت گفت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در این پیام یاد آور شد : خبر جان باختن محمد جواد مختاری هم استانی عزیز در فرونشاندن آتش مناطق آزاد شهرستان ممسنی، موجب اندوه برای اینجانب و همکارانم در محیط زیست شد.

از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری این جوان غیور و شجاع تا ابد در قلب و جان مردم این دیار باقی خواهد ماند و از تلاش بی ریا و خالصانه این عزیزان به نیکی یاد خواهد شد.

بدینوسیله ضمن ابراز همدردی این فقدان غم انگیز را تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز دلاور طلب مغفرت و رحمت الهی و برای بازماندگان و خانواده داغ دیده صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله ۱۴۵کیلومتری از شیراز مرکز استان فارس واقع شده است.

برچسب ها

دیدگاه