تاریخ : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021
3

رفع تصرف حریم رودخانه تنگ‌سرخ شیراز

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۳۰
رفع تصرف حریم رودخانه تنگ‌سرخ شیراز

کرامت‌الله کریمی مزیدی، معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای فارس خبر داده که چهار رودخانه فارس و از جمله رودخانه تنگ‌سرخ شیراز با تلاش گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای استان از تصرف آزاد شد.

کریمی مزیدی گفت: تصرفات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های تنگ سرخ در شیراز، تنگ رغز در داراب، قره آغاج در شهرستان خفر و چاه مروارید در شهرستان جهرم برطرف شد و وضع این رودخانه‌ها به حالت سابق بازگشت.

او اظهار کرد: گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای فارس با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی در طی چهارعملیات، آزادسازی این رودخانه‌ها را انجام دادند.

کریمی مزیدی ادامه داد: افرادی در حریم و بستر رودخانه تنگ سرخ شیراز با فنس کشی، دیوار کشی و درختکاری قصد تصرف و تملک بخشی از رودخانه را داشتند که در حضور مامورین رفع تخلفات شهرداری شیراز از این فعالیت غیرمجاز جلوگیری به عمل آمد. در رودخانه تنگ رغز در فسارود داراب، متخلفین حریم و بستر این رودخانه را با تسطیح و خاکریزی و کاشت درخت در حریم و بستر رودخانه تصرف کرده بودند که این رودخانه هم آزاد شد.

او تصریح کرد: بخشی از رودخانه قره آغاج در شهرستان خفر و در روستای صغاده جریان دارد که حریم و بستر این رودخانه هم دستخوش تصرف افراد بی مسئولیت قرار گرفته بود. طی عملیاتی وضع رودخانه قره آغاج هم به حالت قبل از تصرف بازگشت.

کریمی مزید ادامه داد: در رودخانه چاه مروارید در شهرستان جهرم بخش کردیان متخلفین با نصب یک بندخاکی غیرمجاز، حریم و بستر این رودخانه را تصرف کرده بودند که گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای استان این بند خاکی غیرمجاز را تخریب و حریم و بستر رودخانه را آزاد کردند.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای فارس تاکید کرد: تصرف، ساخت و ساز غیرمجاز و کاشت درخت و درحریم وبستر رودخانه‌ها از جمله جرائم حوزه منابع آب محسوب می‌شود که متخلفین را با برخورد قضایی مواجه می‌سازد. اینگونه دخل و تصرف در حریم وبستر رودخانه زمینه ساز خسارت‌های جانی و مالی در هنگام بلایی همچون سیل خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.