3

شمار قربانیان الکل در فارس به ۱۰۲ نفر رسید

  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
شمار قربانیان الکل در فارس به ۱۰۲ نفر رسید

محمدجواد مرادیان، مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاصبح امروز سه‌شنبه شانزدهم اردیبهشت ۸۷۵ نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۷۷۳ نفرتحت درمان قرار گرفته‌اند.

محمدجواد مرادیان او افزود: در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و شایعه تاثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری ۱۰۲ نفر در فارس بر اثر مسمومیت الکل، جان خود را از دست دادند.

رئیس اورژانس استان فارس گفت: ادامه داد: اکنون ۱۲ نفر از کسانی که براثر مصرف الکل مسموم شده‌اند بستری و ۳ نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

مرادیان اظهار داشت: حالت تهوع، عرق سرد، بیحالی شدید و افت بینایی و هوشیاری مهم‌ترین علائم مسمومیت با متانول است.

او با اشاره به اینکه سن مسمومین از ۲۰ تا ۴۰ سال است و تعدادی از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ادامه داد: مصرف الکل متانول و یا همان الکلی که در محلول‌های ضدعفونی استفاده می‌شود، بسیار سمی است و استفاده از آن اثر منفی دارد و تاثیر آن بر روی کبد و کلیه‌ها زیاد است.

رئیس اورژانس استان فارس در خصوص افزایش شمار قربانیان این مشروبات تقلبی هشدار داد و از مردم خواست اطرافیان به ویژه جوانان و نوجوانان خود را از آسیب‌های جبران ناپذیر مصرف این مواد آگاه کنند.

برچسب ها

دیدگاه