4

بهره‌برداری از طرح‌های جدید روشنایی معابر در شیراز

  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
بهره‌برداری از طرح‌های جدید روشنایی معابر در شیراز

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که طرح‌های جدید روشنایی معابر در شیراز افتتاح شده یا آماده بهره‌برداری است.

جلال زراعت‌پیشه شنبه ۱۷ اسفند در جمع خبرنگاران گفت: در طراحی و اجرای سیستم‌های جدید روشنایی معابر، علاوه بر الزامات فنی، متناسب با فضای محیط پیرامونی، مبلمان و معماری شهری اقداماتی انجام و پروژه‌ها اجرایی شده، این اقدامات خصوصا در بافت تاریخی فرهنگی شیراز و مسیرهای گردشگرپذیر، کاملا مد نظر قرار داشته و مشهود است.

او که اعتقاد دارد امسال و در مقایسه با سالهای گذشته، شاهد افزایش چشمگیر حجم اقدامات اجرا شده در زمینه روشنایی معابر در شیراز و دیگر نقاط محدوده مدیریتی توزیع برق شیراز بوده‌ایم، گفت: از ابتدای امسال تاکنون، طرح‌های متعددی در زمینه روشنایی معابر اصلی و مراکز مهم گردشگری شیراز اجرایی شده که بالغ بر۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به آنها تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با قدردانی از معاونت‌های فنی و عمرانی و خدمات شهری شهرداری شیراز به واسطه آنچه همراهی و تعامل مطلوب عنوان ‌می‌کرد، افزود: طرح روشنایی خیابان ارم به عنوان یکی از مهمترین محورهای گردشگری شهر شیراز با تعامل خوب شهرداری شیراز و صرف بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار، توسط این شرکت  به انجام رسیده است.

زراعت پیشه با بیان اینکه طرح روشنایی بلوار آزادی، به عنوان یکی از معابر اصلی و پرتردد شهر شیراز نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اجرایی شده است، گفت: به حمدالله طی یکسال گذشته، تعامل مطلوب بین دستگاهی، موجب گسترش مطلوب طرح‌های روشنایی معابر و ارتقا رضایتمندی شهروندان شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: طرح روشنایی بلوار میرزای شیرازی، که از محورهای ورودی اصلی کلانشهر شیراز به شمار می‌رود نیز با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال با همکاری شهرداری ، نهایی شده است.

او خاطرنشان کرد: در استفاده از پایه‌های روشنایی معابر، طرح‌های متناسب با محیط پیرامونی و کارکرد هر معبر مد نظر بوده و به همین دلیل برای محورهای گردشگری، از پایه‌هایی متناسب استفاده شده است.

زراعت پیشه با اشاره به تاکید شرکت توزیع نیروی برق شیراز بر استفاده از ظرفیت پیمانکاران و تولید کنندگان بومی در تامین تجهیزات فنی و مبحث اجرای طرح‌ها، گفت: طرح روشنایی بلوار طلائیه تهیه و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به مناقصه گذاشته شده است و به محض معرفی پیمانکار طرف قراداد شهرداری عملیات اجرای بصورت مشارکتی آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین گفت: طرح توسعه روشنایی معابر بلوار تخت جمشید نیز که با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اجرایی شده بود، مراحل پایانی را طی می‌کند و تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد بود.

زراعت پیشه در ادامه یادآور شد که دو فاز از سه فاز طرح روشنایی بلوار شهید کسایی، به عنوان یکی از معابر جدیدالاحداث شیراز نیز با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: این شرکت با توجه به تعامل مطلوب شهرداری شیراز، طرح‌های جدید و توسعه روشنایی معابر را برای سال جدید در دستور کار دارد.

زراعت پیشه با اشاره به اینکه سال آینده روشنایی محور بلوار مدرس، به عنوان یکی از مهمترین محورهای اصلی ورودی شیراز با همکاری شهرداری بهینه سازی و نوسازی می شود، گفت: امسال علیرغم تمام مشکلات موجود اقتصادی و محدودیتها، شرکت توزیع نیروی برق شیراز بهترین عملکرد را به نسبت سالهای گذشته در روشنایی معابر داشته و بیش از ۱۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه کرده است.

برچسب ها