تاریخ : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹ 9 صفر 1442 Saturday, 26 September , 2020
2

تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی تا ۸۵ درصد در بافت فرسوده شیراز

  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی تا ۸۵ درصد در بافت فرسوده شیراز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز از تخفیف عوارض صدور پروانه و هزینه خدمات ساختمانی در بافت فرسوده این کلانشهر تا سقف ۸۵ درصد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، جواد بهادری گفت: هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزار نفر در بافت های فرسوده شیراز زندگی می کنند، از این رو شهرداری با تصویب شورای شهر امتیازات تشویقی را برای رونق ساخت و ساز در این بافت مصوب کرده است.

وی وسعت بافت فرسوده شیراز را یک هزار و ۸۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: مجموعه مدیریت شهری با اعمال سیاست های محرک و ارائه بسته های تشویقی به شهروندان و سرمایه گذاری در راستای نوسازی این بافت و افزایش سطح رفاه ساکنان آن گام بر می دارد.

جواد بهادری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز: وسعت بافت فرسوده شیراز ۱۸۰۰ هکتار است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز با اشاره به برخی از مصوبات تشویقی شورای شهر در خصوص نوسازی بافت های فرسوده اضافه کرد: تخفیف عوارض صدور پروانه و هزینه خدمات ساختمانی تا سقف ۸۵ درصد، تقسیط عوارض و مطالبات شهرداری بدون پیش پرداخت، به صورت ۳۰ ماهه و بدون کارمزد، عدم پرداخت هزینه کارشناسی بازدید توسط شهروندان و پرداخت کل حق الزحمه دفاتر تسهیلگری جهت صدور پروانه، پایان کار و استعلام توسط شهرداری و رایگان بودن این خدمات در کل بافت فرسوده برای شهروندان از جمله این مصوبات تشویقی هستند.

بهادری تاکید کرد: شهروندان در پهنه های مصوب بافت فرسوده دارای حق انتخاب در مراجعه به شهرداری های مناطق یا دفاتر تسهیلگری هستند.

وی ضمن برشمردن برخی از مشکلات موجود در بافت فرسوده افزود: بافت‌های فرسوده شهری، محلات فرسوده‌ای در فضای شهر است که از یک سو دارای ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب‌پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز عدم تطابق با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند که این محلات مسائل و پیچیدگی‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و شیوه خود را دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز افزود: رسالت اداره بازآفرینی محلات شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز در راستای ارتقای کیفیت زندگی در این پهنه ها تشویق به امر نوسازی و بهسازی است. در همین راستا شورای اسلامی شهر با ابلاغ مصوبه ای به شهرداری شیراز، تخفیف و کاهش صدور پروانه ساختمانی و هزینه خدمات ساختمانی در بافت فرسوده تا سقف ۸۵% را برای ساکنین این محلات و یا بخش خصوصی در نظر گرفته است.

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.