12

۴ کشته بر اثر تصادف در جاده داراب – بندرعباس

  • 11 خرداد 1397 - 12:23
۴ کشته بر اثر تصادف در جاده داراب – بندرعباس

تصادف رانندگی روز پنجشنبه ۱۰ خرداد در محور داراب – بندرعباس ۴ کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.

هادی کشاورز، مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان داراب در این باره گفت: در این حادثه ۴ سرنشین خودرو پراید کشته و راننده تریلی هم مصدوم شد.

سرهنگ هاشم دهقان جانشین پلیس راه شمال فارس نیز گفت: کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را ترکیدگی لاستیک تریلی و انحراف به چپ اعلام کردند.

بر پایه آمارها، استان فارس بیشترین قربانی تصادفات جاده‌ای را در ایران دارد.

ایران یکی از کشورهای دارای بالاترین آمار تصادفات رانندگی در جهان است. گفته می‌شود سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف رانندگی در این کشور روی می‌دهد.

تلفات انسانی تصادفات رانندگی در ایران در سال‌های اخیر قدری کاهش یافته است. در سال ۱۳۸۴ شمار تلفات تصادف‌ها حدود ۲۸ هزار نفر بود. در سال‌های اخیر این میزان به حدود ۱۸ هزار نفر در سال کاهش یافت.

از مهمترین دلایل بالا بودن تلفات جاده‌ای در ایران آن می‌توان به سرعت زیاد، بی‌احتیاطی رانندگان و کیفیت جاده‌های این کشور اشاره کرد.

مشکلاتی نظیر استفاده از خودروهای فرسوده، غیر استاندارد بودن جاده‌ها و عدم توجه رانندگان به مقررات راهنمایی و رانندگی هم از دیگر عواملی است که کارشناسان به عنوان عوامل تشدید نرخ آمار مرگ و میر در حوادث رانندگی ایران به آنها اشاره می‌کنند.

با وجود افزایش ایمنی در بسیاری از خودروها در ایران، هنوز تلفات ناشی از تصادفات رانندگی از عوامل مهم مرگ و میر تلقی می‌شود.

در سال‌های اخیر سختگیری‌های پلیس و افزایش جریمه‌های رانندگی به همراه آموزشهای عمومی از طریق رسانه‌ها تا حدی توانسته باعث کاهش نسبی تصادفات رانندگی در این کشور شود.

 

برچسب ها

دیدگاه