5

پیکر خلبان و کمک خلبان سانحه هوایی یاسوج پیدا شد

  • 10 خرداد 1397 - 13:45
پیکر خلبان و کمک خلبان سانحه هوایی یاسوج پیدا شد

کامروز امینی مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیکر خلبان حجت‌الله فولادی و کمک خلبان کاوه خلیلی در سانحه هوایی یاسوج هم اینک پیدا شده و آماده تحویل به خانواده‌های آن‌ها هستند.

کامروز امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: ۱۲ پیکر از جان‌باختگان سانحه هوایی تهران ــ یاسوج آماده تحویل به خانواده‌ها بوده که به زودی به خانواده‌های آن‌ها تحویل داده می‌شود.

وی افزود: نمونه برداری و کدگذاری ۳۴۸ بافت انسانی مجزا از پیکرهای جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج از ۲۹ بهمن سال گذشته تا ۹ خرداد امسال انجام شده است.

آقای امینی بیان کرد: تاکنون ۳۵ پیکر از جانباختگان هواپیمای ATR تحویل خانواده‌ها شده و یا آماده تحویل هستند.

وی عنوان کرد: تاکنون و بر اساس اعلام مرکز ژنتیک پزشکی قانونی استان فارس هویت ۶۴ تن از پیکرهای جانباختگان این سانحه هوایی مشخص شده‌است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هنوز هیچ اثری از پیکر ۲ جانباخته دیگر این سانحه به‌دست نیامده و فاقد کد یا نمونه بافتی احراز هویت شده هستند.

کامروز امینی با اشاره به احراز فوت کلیه ۶۶ مسافر و کادر پرواز این هواپیما، اظهار داشت: ضمن هماهنگی با بازپرس ویژه سانحه هوایی و اخذ دستور قضایی، گواهی فوت برای هر یک از مسافرین بنا به درخواست خانواده‌های آنان صادر و تحویل داده شده است.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن ۴۸ ساعت پس از سقوط پیدا شد.

برچسب ها

دیدگاه