4

پایان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان فارس

  • 17 فروردین 1397 - 13:48
پایان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از خدمت رسانی به بیش از ۱۲۰ هزار تن از مسافران در جریان اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارسT فیض اله جعفری با اعلام خبر پایان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در این استان، گفت: اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان فارس در طول این طرح و در قالب ۵۰ پست ایمنی و سلامت، به ۱۲۰ هزار و ۵۶۰ مسافر نوروزی خدمت رسانی نمودند.

جعفری اظهار کرد: همچنین در ۱۶ روز اجرای این طرح، جوانان جمعیت هلال احمر فارس در قالب ۱۱ تیم سحاب (سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه) میان مسافران و گردشگران در تفرجگاه ها و بوستان ها، به ایمن سازی اماکن پرخطر و کمک رسانی در جهت تامین سلامت مردم پرداخته و به ۱۰ هزار و ۳۶۴تن خدمت رسانی کردند.

وی اضافه کرد: در طول این مدت ۱۱ هزار و ۳۹۵ مسافر، نماز خود را در خیمه های نماز  سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در استان فارس اقامه نمودند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به استقبال خوب مسافران و کودکان از چادرهای فضای دوستدار کودک، افزود: در طول مدت اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، ۱۸ هزار و ۱۸۲ کودک با حضور در این چادرها با آموزه های بشردوستانه و خودامدادی هلال احمر آشنا شدند، نقاشی کشیدند و جایزه گرفتند.

جعفری با بیان اینکه حفظ و ارتقاء سلامت انسان ها یکی از اهداف مهم جمعیت هلال احمر است، به خدمات ارائه شده در ایستگاه های سلامت سازمان جوانان اشاره کرد و یادآور شد: با هدف حساس سازی مردم به بیماری های خاموش، در این مدت ۳ هزار و ۶۷۴ تست قند خون و فشار خون توسط جوانان آموزش دیده مستقر در پست های نوروزی هلال احمر فارس، از مسافران گرفته شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس به توزیع اقلام فرهنگی و آموزشی به صورت رایگان شامل کتاب، مجله، نقشه، بروشور، لوح فشرده برنامه رادیویی رادیو سفر ایمن و سالم و لوح فشرده کودکانه با نام دوستانه به مسافران اشاره و خاطرنشان کرد: در ایام نوروز، تعداد ۲۰۰ هزار و ۵۷۸ نقشه، بروشور و دیگر اقلام یاد شده به مسافران نوروزی در استان فارس اهدا شدکه مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح ملی نه به تصادفات جاده ای، گفت: در استان فارس امسال ۱۳ هزار و ۸۲۰ نفر با امضای میثاق نامه به این کمپین پیوستند.

هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر، از ۲۸ اسفند ماه ۹۶ آغاز شد و تا ۱۴ فروردین ماه ۹۷ ادامه یافت.

برچسب ها

دیدگاه