تاریخ : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹ 13 جماد ثاني 1442 Tuesday, 26 January , 2021
0

واکسن «فایزر و بیون‌تک» در مقابل انواع جهش‌یافته کرونا «کارایی» دارد

  • ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
واکسن «فایزر و بیون‌تک» در مقابل انواع جهش‌یافته کرونا «کارایی» دارد

شرکت داروسازی «بیون تک» روز جمعه اعلام کرد که واکسن این شرکت در برابر «جهش کلیدی» ویروس کرونا که منجر به شیوع نوع معروف به بریتانیایی این ویروس شده است کارایی خواهد داشت.

به گفته «بیون تک» واکسنی که این شرکت به همراه شرکت داروسازی «فایزر» تولید کرده در برابر انواع جهش یافته ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی شیوع یافته است موثر خواهد بود. در بیانیه شرکت «بیون تک» آمده است: «پادتنی که بدن افراد واکسینه شده با واکسن بیون تک و فایزر تولید می کند جهش کلیدی ویروس کرونا را که در دو نوع به شدت واگیردار آن مشاهده می کنیم به طور موثر خنثی می کند.»

به گزارش یورو نیوز، دو نوع جهش ویروس کرونا که منجر به افزایش جنبه مسری این ویروس شد در بریتانیا و آفریقای جنوبی شیوع یافت. با این حال شرکت «بیون تک» تاکید کرده که تحقیق انجام شده درباره میزان کارایی واکسن در جلوگیری از انواع جهش یافته ویروس کرونا شامل همه جهش هایی که در نوع شیوع یافته آن در بریتانیا و آفریقای جنوبی مشاهده شده است نمی شود.

بنا به داده های اولیه انواع جهش یافته ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی شیوع یافته به شدت مسری هستند. امری که نگرانی های زیادی را در میان دانشمندان و مسئولان کشورهای مختلف در سراسر جهان پدید آورد.

واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون تک» اولین واکسن بیماری همه گیر «کووید ۱۹» بود که در آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا مورد تائید قرار گرفت.

شرکت «بیون تک» چند هفته پیش گفته بود که توانایی تولید واکسنی موثر در برابر انواع جهش یافته ویروس کرونا طی شش هفته را دارد. اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد قراردادی را با شرکت «فایزر» به امضاء رسانده است که براساس آن سطح دوزهای دریافتی از واکسن این شرکت برای این اتحادیه را به ۶۰۰ میلیون دوز (نمونه) افزایش می دهد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.