6

خبر انتخاب شهردار شیراز کذب است

  • 12 تیر 1400 - 14:24
خبر انتخاب شهردار شیراز کذب است

منتخب اول شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه انتخاب شهردار کذب است، گفت: شورای جدید در حال بررسی است و هنوز هیچ فردی را به‌عنوان شهردار انتخاب نکرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدتقی تذروی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه دیروز با اشاره به فرا رسیدن روز شهرداری و دهیاری‌ها همزمان با چهاردهم تیر اظهار داشت: عمر شهرداری بیش از یکصد سال است، در دوران انقلاب اسلامی ما قریب به ۲۱ نفر شهردار می‌شوند در دوره ۲۲ ساله شورای شهر شیراز ما ۶ شهردار تعویض کرده‌ایم به این معنا که تعویض شهردارها به عهده شورای شهر است شهرداری را باید به دور از مسائل سیاسی نگاه کرد، زیرا شهرداری یک مجموعه خدمات‌رسان است و قرمز و آبی و چپ و راست برایش مفهوم ندارد.

وی ادامه داد: شهردار باید از فرصت‌ها در جهت خدمت استفاده کند و شهرداری مجموعه ای خدمات رسان است و خدماتش باید به روز و دقیق و منظم باشد اگر کم کاری کند شما مردم در کوچه و بازار و خیابان ضعف عملکرد را خواهید دید.

خدمات شهرداری بدون توقف است

منتخب اول شورای شهر شیراز گفت: خدمات شهرداری هیچ توقفی ندارد، عزا و جشن برایش مفهوم ندارد و این به معنای حاکم بودن یک سیستم منظم در شهرداری است.

وی ادامه داد: در مجموعه سازمان پسماند ۳۱۲۰ نفر فعالیت می کنند تازباله از درب منازل جمع‌اوری و تفکیک و تبدیل شود، کوتاهی هر یک از نیروهای این سازمان، مشکلات و اعتراصات زیادی به دنبال هواهد داشت.

عضو فعلی شورای شهر شیراز ادامه داد: نزدیک به ۳۸ میلیون متر مربع فضای سبز با ارتفاعات اطرافمان که با ۱۲۰ حلقه چاه و ۱۵ قنات توسط ۵۰ دستگاه تانکر آبیاری می‌شوند.

تذروی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد و خدمات‌رسان دیگری مثل آتش‌نشانی یا مجموعه تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی نیز بدون وقفه در حال خدمت هستند، در این راستا تقاضا می‌کنم که مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند، برای مثال تفکیک زباله از مبدا بسیار مثمر ثمر خواهد بود، یا ابیاری درختان درب منزل هر کسی بسیار مهم است چراکه ممکن است ابیاری ما تا ۳۵ روز طول بکشد و دوباره به یک درخت برسد لذا باید محافظ فضای سبزمان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات و حضور مردم در این صحنه سیاسی گفت: مردم انصافاً در دهه کرامت کار بزرگی کردند و صحنه زیبایی را به نمایش گذاشتند و در دهه کرامت آمدند انتخاب ریاست جمهوری را انجام دادند و بهترین‌ها را انتخاب کردند، من همینجا از همه مردم ایران و خواست مردم شیراز تشکر می‌کنم.

امید در دل مردم زنده شده است

عضو شورای شهر شیراز گفت: انتخاب آیت الله رئیسی امید را به دل مردم آورده است و امیدواریم به برکت حجت ابن الحسن خداوند کمک کند و اهدافی که در ذهن ایشان است اجرایی بشود چون همه چشم انتظار کمک و مدیریت توانمندی ایشان هستند که بتوانند مشکلات را حل کنند، کار زیبای دوم مردم فهیم شیراز انتخاب شورای شهر شیراز بود، تیم بسیار خوب و متخصص و متعهدی انتخاب کردید، اعتماد شما به این لیست و این افراد یقیناً نشان از پاسخگویی خدمت بهتر به شما عزیزان است.

وی تاکید کرد: یکی از مهم ترین اهداف و وظایف شورا انتخاب شهردار است، انتخاب شهردار بسیار بسیار مهم است یکی از وظایف مهم شورای شهر انتخاب شهردار است شهردار حکم یک رئیس جمهور در هر شهر را دارد همه امکانات را در اختیارش قرار می‌دهیم و می‌گوییم مدیریت کن اگر این مدیریت ضعیف باشد اگر نتواند از این امکانات و منابع استفاده بهینه کند اهدافی که در ذهن ما است به نتیجه نمی‌رسد چون مجری مصوبات ما خود شهردار است لذا در انتخابش بسیار بسیار با دقت کار می‌کنیم و هیچ عجله‌ای هم برای آن نداریم.

تذروی گفت: شورای شهر وظایفش مشخص است و می‌تواند شهردار را ابقا کند، می تواند به مدت سه ماه سرپرست بگذارد و می‌تواند شهردار جدید انتخاب کند این سوال مکرری که دوستان می‌پرسند اما هنوز هیچ شهرداری انتخاب نکردیم و در فضای مجازی چیزهایی که می گویند کذب است.

ما امانتدار شما مردم هستیم

وی گفت: کسانی گفته اند شهردار انتخاب شده اما این امکان ندارد، ما امانتدار شما هستیم، مدافع حقوق شما هستیم و سر شهر با هیچ احدی تعارف نداریم و وام‌دار هیچ کسی نیستیم، افتخار ما این است که بسیجی هستیم و بسیجی می‌مانیم و بدانید تمام سعی و توانمان را خواهیم گذاشت و به دور از حاشیه فردی را انتخاب خواهیم کرد که تجربه، تخصص و تعهد داشته باشد و همچنین پاکدست بوده و برای همه ابعاد مدیریت شهری برنامه داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاه