8

بازداشت سه نفر در ارتباط با ناآرامی‌های زندان عادل‌آباد شیراز

  • ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
بازداشت سه نفر در ارتباط با ناآرامی‌های زندان عادل‌آباد شیراز

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس گفت: تاکنون سه نفر در ارتباط با وقوع ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز، دستگیر شده‌اند.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه پس از مهار ناآرامی در زندان  پرونده مسببین حادثه در شعبه ویژه دادسرای عمومی و انقلاب شیراز تشکیل شد گفت: در جریان این پرونده افرادی خارج از زندان تلاش داشتند ابزار و وسایلی از جمله گوشی‌های موبایل را به داخل زندان منتقل نمایند که با هوشیاری نیروهای امنیتی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، موسوی با اشاره به اینکه افراد دستگیر شده مجرمین حرفه ای و دارای سابقه کیفری هستند، افزود: این افراد علاوه بر کمک به موضوع التهاب در زندان تلاش داشتند از طریق دستگاه کوادکوپتر که برای تصویربرداری‌های هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مواد مخدر نیز به داخل زندان انتقال دهند که نقشه آنها بر ملا و این افراد شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس کل دادگستری استان فارس اضافه کرد: پرونده این افراد در مرحله تحقیقات است و تأکید کرده‌ایم تا پرونده به صورت ویژه و در سریع‌ترین زمان رسیدگی شود.

ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز در فروردین ماه امسال رخ داد اما بر خلاف چند زندان دیگر در برخی از نقاط کشور که زندانیان فرار کرده بودند، در شیراز کسی نتوانست از زندان بگریزد.

این دست رویدادا در برخی از زندان‌ها به دنبال شیوع کرونا در ایران رخ داد.