9

نماینده کازرون به بیان «سخنان تفرقه افکنانه» متهم شد

  • 31 اردیبهشت 1397 - 22:03
نماینده کازرون به بیان «سخنان تفرقه افکنانه» متهم شد

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت‌ نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت به خبرگزاری تسنیم گفت: «اظهارات آقای حسین رضازاده نماینده کازرون در مجلس که موجب ایجاد اختلافات بیشتر بین مردم و تشدید درگیری‌‌ها شد، در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بررسی می‌شود.»

اشاره آقای سلیمی به سخنان روز گذشته (یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت) حسین رضازاده بوده که در آن گفته است ناآرامی‌ها و درگیری‌های خشونت‌آمیز هفته گذشته در کازرون “به نوعی” از نماز جمعه شروع شد.

حجت‌الاسلام سلیمی این اظهارات نماینده کازرون را “تفرقه‌افکنانه” ارزیابی کرده و گفته که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

حسین رضازاده در حاشیه نشست علنی دیروز مجلس در جمع خبرنگاران گفته بود که حجت‌الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون و عده‌ای “ورشکسته سیاسی” با دروغ گفتن و دادن اطلاعات نادرست به مردم آنها را تحریک و فضا را ملتهب کرده‌اند.

اعتراضات در کازرون فارس علیه طرح تقسیم این شهرستان هفته گذشته به خشونت کشیده شد و ۳ تن از معترضان کشته و شماری هم زخمی شدند.

بر اساس طرحی که چندی قبل مطرح شده، قرار است بخش‌های کوهمره نودان و چنارشاهیجان (قائمیه) از کازرون جدا و شهرستان جدید کوه چنار تشکیل شود.

حسین رضازاده از جمله نمایندگانی است که تلاش می‌کند بخش چنارشاهیجان را به شهرستان تبدیل کند.

سعید جلالی، مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور امروز در خصوص طرح تقسیم شهرستان کازرون فارس گفته: بخشی از دغدغه‌های نخبگان و صاحب‌نظران کازرونی به واقعیت نزدیک بود آنجایی که به یکپارچگی مدیریت منابع طبیعی و زیستی و تاریخی اشاره داشتند و خواهان لحاظ وحدت ساختاری و مدیریتی بودند، مورد توجه ما قرار گرفت. معتقدیم برخی از نظرات نخبگان و آگاهان کازرون به کار ما آمد و البته  طرح را اصلاح کردیم.

روایت نماینده کازرون از شهرستان جدید “کوه‌چنار”نماینده کازرون ادعا می‌کند که سخنان امام جمعه درباره جدا شدن بخش‌های دیگر از کازرون، نظیر امام‌زاده حسین و بیشاپور دروغ است و او این مسئله را بارها به محمد خرسند و دیگر مخالفان طرح گفته است.

برخلاف این ادعا، دست‌کم در طرحی که از دو دهه پیش در مورد آن بحث شده قرار بوده که شهرستان جدید از پیوستن بخش‌های چنارشاهیجان، کوهمره نودان، بیشاپور، دشت برم و امامزاده حسین تشکیل شود.

امام جمعه کازرون چندی پیش گفته بود: «امامزاده سید حسین، بیشاپور، دشت برم و انارستان متعلق به شهرستان کازرون از قبل بوده و خواهد بود و اگر قرار باشد طرحی هم انجام شود این مناطق در کازرون باقی خواهد ماند و جدا نخواهند شد.»

آقای رضازاده گرچه با آرای نزدیک به ۳۶ درصد رأی‌دهندگان در انتخابات دهمین دوره وارد مجلس شد اما در کازرون، به خصوص به خاطر پیگیری تشکیل شهرستان جدید “کوه‌چنار” مخالفان زیاد دارد.

حدود یک سال پیش و پس از آنکه آقای رضازاده در یک پیام توئیتری خبر تشکیل شهرستان جدید را منتشر کرد شماری از شهروندان کازرونی با امضای نامه‌ای از رئیس مجلس علی لاریجانی خواستند به طور نیابتی نمایندگی کازرون را بر عهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده کازرون در جمع خبرنگاران گفته که طرح تشکیل شهرستان “کوه‌چنار” متعلق به او نیست، سابقه‌ای ۲۵ ساله دارد و نمایندگان قبلی این شهر در مجلس نیز آن را پیگیری کرده‌اند.

 

برچسب ها

دیدگاه