6

بازداشت پسر بنیانگذار بانک اقتصاد نوین در ایالات متحده

  • 02 فروردین 1397 - 8:31
بازداشت پسر بنیانگذار بانک اقتصاد نوین در ایالات متحده

علی صدرهاشمی نژاد، شهروند ایرانی که در ایالات متحده به اتهام ارسال بیش از ۱۱۵ میلیون دلار از ونزوئلا به ایران از طریق بانک های آمریکایی بازداشت شد پسر یکی از متمول ترین سرمایه گذاران ایرانی محمد صدر هاشمی نژاد است. محمد صدر هاشمی نژاد بنیانگذار یکی از بزرگترین بانک های خصوصی ایران با نام اقتصاد نوین است.

به گزارش یورو نیوز، برپایه آخرین گزارش ها دادستان آمریکایی اعلام کرده است که علی صدرهاشمی نژاد با ایجاد شرکت های صوری در خارج از ایران، معاملات با شرکت های ایرانی در ونزوئلا را پنهان می کرد. علی صدر هاشمی که ۳۸ ساله است چهارشنبه در ویرجینیا دستگیر شده است. آقای صدرهاشمی نژاد رئیس بانک پیلاتوس در مالت بود. این بانک در پرونده مرگ خبرنگار مالتی تحت بازجویی کاراگاهان اروپایی است. علی صدر هاشمی در شش مورد به دلیل دورزدن تحریم ها از سوی دادستانی نیویورک متهم شده است.

خانواده صدرهاشمی در ایران مالک شرکت استراتوس هستند که توسط پدر علی صدرهاشمی تاسیس شده است و در دهه ۷۰ میلادی یکی از شرکت های مورد تقدیر محمد خاتمی، رئیس جمهوری ایران قرارگرفته است. حال مقامات آمریکا می گویند این خانواده از طریق شرکت استراتوس و اجرای پروژه‌های ساخت و ساز در ونزوئلا تحریم های آمریکا علیه ایران را دور زده است.

علی صدر هاشمی نژاد متهم به توطئه برای فریب ایالات متحده است. گفته می شود اتهامات علیه صدرهاشمی نژاد می تواند او را مادام العمر محکوم به زندان کند.

برچسب ها

دیدگاه