1

آماده‌باش کامل بیمارستان‌های استان فارس

  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
آماده‌باش کامل بیمارستان‌های استان فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان فارس ضمن قدردانی از مدافعان سلامت، با اشاره به افزایش آمار ابتلا و بستری و فوت براثر کرونا در استان خوزستان، به مراکز درمانی فارس اعلام آماده باش کرد.

دکتر مهرزاد لطفی یکشنبه ۱۷ اسفند و در دویست و هفتاد و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، خاطرنشان کرد: در این بحران نه تنها بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی، بلکه بیمارستان‌های غیردانشگاهی و خصوصی نیز با تلاش شبانه روزی در مقابله با کووید۱۹، مجموعه دانشگاه را حمایت کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، لطفی با تاکید براینکه غفلت از رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم با خطر نگران کننده افزایش آمار مبتلایان و تهدید سلامت عمومی همراه است، ادامه داد: همچنین اینگونه سهل انگاری ها موجب به خطر افتادن جان کارکنان بهداشت و درمان نیز می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که شهروندان ساکن استان فارس و دیگر نقاط کشور از سفر غیرضروری به شیراز و حضور در تجمعات به ویژه در مراکز خرید بدون رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک و رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی، خودداری کنند.

لطفی تامین سلامت عمومی را نیازمند مشارکت تک تک افراد جامعه دانست و تاکید کرد: مردم برای مهار بیماری کووید۱۹ و کاهش آمار مبتلایان، باید از هرگونه اقدام خطرساز پرهیز کرده و با جدی گرفتن اصول بهداشتی، مانع از تهدید سلامت و جان عزیزانشان شوند.

او ضمن پیگیری روند نمونه گیری های تشخیصی در استان طی روز گذشته تاکنون؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت و تاکید کرد: گسترش میزان شناسایی مبتلایان در شرایط کنونی یک اولویت بوده و در این راستا لازم است نمونه گیری ها در استان افزایش یابد.

براساس این گزارش، روند انجام واکسناسیون کارکنان درگیر با کرونا در بیمارستان ها و بخش های کووید۱۹ استان، از دیگر محورهای این نشست بود که از سوی رییس دانشگاه بررسی شد.

برچسب ها

دیدگاه