1

مقام استانداری: همه شهرستان‌های فارس در وضعیت زرد کرونا قرارگرفتند

  • ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۹:۳۶
مقام استانداری: همه شهرستان‌های فارس در وضعیت زرد کرونا قرارگرفتند

معاون استاندار فارس و جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام شهرستان‌های استان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

عبدالرضا قاسم‌پور چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرچند ۳۶ شهرستان استان در وضعیت زرد قرار گرفته است اما باید مراقب باشیم و بدانیم کوچکترین بی‌احتیاطی و عادی انگاری دوباره شهرستان‌های استان را به وضعیت قرمز برمی‌گرداند.

وی از مردم خواست همچنان رعایت شدید و دقیق پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند تا هرچه سریعتر کرونا ریشه‌کن شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار فارس گفت: مراسم‌ها، برنامه‌ها، یادبودها، نمازهای جمعه و تجمع‌ها در تمام شهرستان‌های استان همچنان تعطیل خواهد بود.

قاسم پور بیان کرد: قرار گرفتن تمام شهرستان‌های استان فارس در وضعیت زرد شیوع کرونا نتیجه همکاری مردم است و انتظار داریم همکاری آنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان تداوم داشته باشد.

بنا به اظهار سه شنبه ۹ دی ۹۹ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ظهر نهم دی ماه ۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۱۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۸۱۵ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۴۸۱ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، در ۲۴ ساعت گذشته، با فوت ۱۳۲ بیمار مبتلا به کرونا شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۹۴۶ نفر رسید.

وی افزود: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها، ۱۰۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی و ۳۴۰ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونا قرار ندارد.

برچسب ها

دیدگاه