تاریخ : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 Tuesday, 19 January , 2021
1

شمار جان‌باختگان کرونا در فارس به ۲۹۴۹ نفر رسید

  • ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
شمار جان‌باختگان کرونا در فارس به ۲۹۴۹ نفر رسید

عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۸ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری در روز گذشته تاکنون، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به دو هزار و ۹۴۹ نفر در استان فارس رسیده است.

همتی، بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۵۹ هزار و ۷۶۹ مورد برشمرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۴ هزار و ۵۳۸ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اشاره به بستری ۶۴۷ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۶۵ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

همتی آمار تجمیعی جان باختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون اعلام کرد: در این ماه‌ها ۱۴۲۱ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۲۷ نفر مردودشت، ۱۰۳ نفر کازرون، ۷۳ نفر آباده، ۶۳ نفر داراب، ۴۶ نفر ممسنی، ۴۳ نفر کوار، ۴۲ نفر اقلید، ۳۸ نفر نی ریز، ۳۶ نفر سپیدان، استهبان و لامرد هر کدام ۳۵ نفر، ۳۲ نفر خرامه، ۳۱ نفر زرقان، ۲۸ نفر خرم بید، ۲۷ نفر فیروزآباد، ۲۶ نفر قیروکارزین، ۲۰ نفر پاسارگاد، رستم و سروستان هر کدام ۱۹ نفر، زرین دشت و ارسنجان هر کدام ۱۸ نفر، ۱۷ نفر بوانات، ۱۳ نفر بیضا، کوهچنار و مُهر هرکدام ۹ نفر، ۵ نفر فراشبند و بختگان و سرچَهان نیز هر کدام یک نفر بوده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های یاد شده از جمله شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هستند، گفت: دیگر آمار جانباختگان استان فارس مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بوده است.

همتی با تاکید بر ضرورت مراقبت مردم در موج بعدی این بیماری در فصل زمستان، یادآور شد: بیماری کووید۱۹ پنهان شده، اما به هیچ عنوان از بین نرفته و در جامعه در حال گردش است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند تا شاهد کاهش بیشتر این آمار باشیم.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.