1

افزایش شمار بیماران و جان‌باختگان کرونا در فارس

  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
افزایش شمار بیماران و جان‌باختگان کرونا در فارس

آمار بیماران مبتلا به کرونای نیازمند دریافت خدمات بستری در مراکز درمانی فارس که طی سه روز روندی کاهشی را به خود گرفته بود، طی ۲۴ ساعت گذشته مجددا افزایش یافته است و حرکات سینوسی نمودار شیوع، بروز و مرگ ناشی از کووید ۱۹ در این استان، تداوم دارد.

به گزارش ایسنا در حالی‌که آمارهای سه روز گذشته امیدها به تداوم روند کاهشی ابتلا، بستری و مرگ ناشی از کرونا در استان فارس را افزایش داده بود، طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش قابل توجه تعداد موارد بستری و فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان پهناور فارس بودیم.

روند سینوسی آمار ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در فارس، از نگاه صاحبنظران نشان‌دهنده لزوم تداوم محدودیت‌ها در بخش‌هایی که عاملی موثر بر تجمع و تردد شهروندان است بوده و همچنین بر اهمیت توجه شهروندان به رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا، تاکید دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز سه‌شنبه ۱۱ آذر اعلام کرد که از ۱۴۷ هزار و ۸۵۸ مورد مثبت قطعی شناسایی شده در فارس طی بیش از ۹ ماه گذشته، ۱۳۶ هزار و ۳۵ بیمار کاملا بهبود یافته‌اند.

دکتر علی اکبری با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها به عدد ۲۰۲۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته، از فوت ۳۲ هم استانی در فارس بر اثر ابتلا به این بیماری خبر داد و از این بابت ابراز تاسف کرد.

اکبری شمار کل فوت شدگان براثر این بیماری در فارس طی بیش از ۹ ماه گذشته را ۲۵۲۵ نفر اعلام و اظافه کرد: هم اکنون ۳۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمانی در آی سی یو بستری هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۵ بیمار جدید در بیمارستان‌های فارس بستری و در مقابل ۲۵۰ بیمار بهبود یافته، از بیمارستان‌های این استان ترخیص شده‌اند.

اکبری مقایسه نسبت بیماران پذیرش و ترخیص شده را نشانه‌ای مهم برای تاکید بر لزوم استمرار محدودیت‌ها و رعایت بیش از پیش پروتکل‌ها دانست.

برچسب ها