5

۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا در فارس جان باختند

  • 05 آذر 1399 - 16:31
۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا در فارس جان باختند

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه ۴۲ نفر در روز گذشته به علت ابتلا به کروناویروس در فارس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به علت ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۲ هزار و ۳۱۴ نفر رسیده است.

همتی آمار فوتی ها از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در شیراز را ۱۱۳۹؛ ۱۸۲ مورد مرودشت؛ ۷۲ مورد کازرون؛۵۹ مورد آباده؛ ۴۴ مورد داراب؛ ۳۶ مورد ممسنی؛ ۳۵ مورد اقلید؛ ۳۱ مورد لامرد؛ ۳۰ مورد کوار؛ ۲۷ مورد خرم بید؛ ۲۶ مورد زرقان؛ خرامه و استهبان هر کدام ۲۵ مورد؛ سپیدان و قیروکارزین هر کدام ۲۴ مورد؛ ۲۲ مورد نی ریز؛ ۱۶ مورد فیروزآباد؛ زرین دشت، پاسارگاد، ارسنجان و سروستان هر کدام ۱۵ مورد؛ ۱۴ مورد رستم؛ ۱۱ مورد بوانات؛ مهر و بیضا هر کدام ۹ مورد؛ ۶ مورد کوه چنار؛ ۴ مورد فراشبند؛ سرچهان و بختگان هر کدام یک مورد اعلام کرد.

وی تصریح کرد: مابقی جانباختگان مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهارداشت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، نزدیک به ۴۸۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۴۰ هزار و ۶۹۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

همتی آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۲۴ هزار و ۴۳۳ نفر اعلام کرد.

او ادامه داد: هم اکنون دو هزار و ۲۹۷ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۳۸۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شهروندان توصیه کرد: می‌توانیم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضرور، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنیم.

برچسب ها

دیدگاه