2

رکورد تازه کرونا در فارس؛ مرگ ۲۱ نفر در یک شبانه‌روز

  • ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
رکورد تازه کرونا در فارس؛ مرگ ۲۱ نفر در یک شبانه‌روز

علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۲۴ ساعت گذشته را در مورد شمار قربانیان کرونا، بدترین روز استان فارس دانست و با ابراز تاسف گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ نفر براثر کرونا در استان فارس جان باخته‌اند.

این بیشترین آمار جان‌بختگان کرونا در فارس طی یک شبانه‌روز از زمان همه‌گیری این بیماری است.

اکبری یکشنبه ۲۷ مهر آمارها را بسیار نگران کننده دانست و علت عمده افزایش شدید شمار بیماران و قربانیان کرونا را کاهش حساسیت‌های عمومی نسبت به اصول بهداشتی دانست.

اکبری با اشاره به انجام ۳۲۷ هزار و ۳۵۳ مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای بیش از ۶۸ هزار نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به قطعیت رسیده است.

او با ابراز تاسف از مرگ ۲۱ هم استانی طی ۲۴ ساعت گدشته در فارس و داغدار شدن خانواده های آنان، مجموع آمار جانباختگانم این بیماری از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در این استان را ۱۱۷۵ نفر اعلام کرد.

اکبری با اشاره به اینکه تا صبح یکشنبه ۲۷ مهر، ۱۰۸۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۱۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU بستری و تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با آرزوی سلامتی برای بیماران، از بهبودی ۶۱ هزار و ۱۴۱ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: بیشترین آمار ابتلا در استان بر اساس بررسی‌های انجام شده، در دورهمی‌های خانوادگی و حضور افراد در تجمعات بدون رعایت توصیه های بهداشتی بوده است.

اکبری استفاده نکردن افراد از وسایل حفاظت شخصی به ویژه ماسک، رعایت نکردن فاصله فیزیکی و حضور در تجمعات عمومی را مهم ترین علت های مواجهه با این حجم از ابتلا در استان برشمرد که باید تمامی اعضای جامعه برای رفع این بحران بسیج شوند و ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.

برچسب ها