2

کرونا در فارس؛ افزایش بیمارانِ «بد حال»

  • ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
کرونا در فارس؛ افزایش بیمارانِ «بد حال»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تداوم روند افزایشی تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ و بیماران بستری در بیمارستان و خصوصا افزایش بیماران با حال عمومی وخیم، از تشدید نظارت‌های مرتبط با شرایط شیوع کروناویروس در استان فارس خبر داد.

دکتر مهرزاد لطفی دوشنبه ۲۱ مهر در یکصد و هشتاد و سومین جلسه ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن قدردانی از حساسیت مسئولان ستاد استانی مقابله با کرونا در فارس به لحاظ اتخاذ تصمیمات درست در شرایط حساس، خواستار همراهی مطلوب‌تر فرمانداران و مسئولان شهرستانی در فارس برای اجرای نظارت‌های دقیق بر روند رعایت اصول بهداشتی و شیوه‌نامه‌های ویژه شرایط کرونایی، شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید تدابیر لازم و تشدید نظارت ها در راستای رعایت اصول بهداشتی شهروندان در شهر پیش بینی و اجرایی شود، گفت: تصمیم‌گیری‌های کلان مسئولان و افزایش نظارت در راستای تامین سلامت مردم در کنترل و پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری کووید۱۹ بسیار تاثیرگذار است و مجموعه سلامت از تصمیمات مسوولان استانی و ستاد استانی مقابله با کرونا قدردانی و حمایت می‌کند.

او با اشاره به آغاز فصول سرد سال و کاهش دما و تاثیر آن بر افزایش موارد ابتلا به آنفلوآنزا و سرماخوردگی، به خانواده‌ها هشدار داد که بیش از گذشته نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مراقبت از افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، سالمندان، زنان باردار و کودکان حساسیت داشته باشند تا از ابتلا به بیماری‌های فصلی به‌ویژه سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری شود.

اضافه شدن ۲ مرکز ۱۶ ساعته در شیراز

دکتر عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیز با اشاره به وضعیت آماری شیوع کروناویروس، گفت: از این پس مرکز خدمات جامع سلامت«شیرعلی سلطانی» مستقر در قم‌آباد قصردشت و مرکز خدمات جامع سلامت «حُر بن ریاحی» مستقر در محله دهپیاله شیراز، به عنوان مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا فعالیت خواهند کرد.

دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه  علوم پزشکی شیراز نیز با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس، درباره شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان توضیحاتی ارایه داد.

برچسب ها

دیدگاه