2

شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۲۸۹ نفر رسید

  • ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۲۸۹ نفر رسید

علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام هشدار نسبت به شیوع کرونا در فارس، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر در استان به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، جمع جانباختگان به ۲۸۹ نفر رسیده است.

اکبری با ابراز نگرانی نسبت به اوج گیری شیوع این بیماری در فارس که با افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر، به ویژه در هفته اخیر همراه بوده است، اظهار کرد: در این بازه زمانی، هر دو ساعت، یک هم استانی خود را از دست داده ایم و یک خانواده داغدار شده اند.

او ادامه داد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۱۸۸ هزار و ۸۶ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۲۴ هزار و ۲۶۹ مورد مثبت شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه اعلام کرد: با تشدید اقدامات ایمنی بهداشتی و مراقبت‌های درمانی در سطح استان، ۱۹ هزار و ۶۹۲ نفر با بهبودی از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شدند.

او ادامه داد: هم اکنون یک هزار و ۲۶۴ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

اکبری تاکید کرد: بی توجهی به دستورات بهداشتی، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، سهل انگاری در شست و شوی دست ها، استفاده نکردن از ماسک در هنگام خروج از منزل به ویژه حضور مکان‌های عمومی و تجمعات، باعث افزایش تعداد مبتلایان و بار مراجعه بیماران به مراکز درمانی و تسریع در انتقال این بیماری می‌شود.

برچسب ها

دیدگاه